4×4 Allgrip: definitsioon, omadused ja tööpõhimõte

4×4 Allgrip: definitsioon, omadused ja tööpõhimõte

4×4 Allgrip on intelligentne nelikveosüsteem, millega on varustatud Suzuki autod. Vitara mudelil ilmus see esmakordselt 1988. aastal. Süsteem juhib mootorit, jõuülekannet ja ESP-d. See võimaldab valida optimaalse sõidurežiimi mis tahes tee- ja ilmastikutingimuste jaoks. Samuti parandab see kütusesäästlikkust ja vähendab kahjulikke keskkonnaheitmeid.

4×4 Allgripi tüübid ja nende tööpõhimõte

Auto (täistööajaga): seda kasutatakse Swift ja Ignis mudelitel. Pöördemomendi jaotamiseks keskdiferentsiaali asemel kasutatakse silikoonõliga mitmeplaadilist hüdrosidurit. Määrdeaine kuumeneb ja laieneb, kui eri telgedel on erinev rataste kiirus. Seejärel antakse tagateljele täiendav pöördemoment, et vältida esisilla libisemist.

Select (nõudmisel): see on saadaval Vitara ja SX4 mudelitel. 4 × 4 Allgrip süsteem kasutab andmeid teekatte seisukorra, gaasihoova positsiooni ja roolinurga kohta. See võimaldab jõudu jaotada tagateljele juba enne, kui esisild libisema hakkab. Sellel on 4 sõidurežiimi:

  • Auto režiim pakub tõhusat kütusekulu. Vaikimisi on auto esiveoline. Kui aga auto tuvastab esirataste libisemise, lülitub nelikvedu automaatselt sisse.
  • Sport-režiim parandab manööverdusvõimet, jagades vajadusel pöördemomendi tagateljele. Pealegi reageerib mootor gaasipedaali vajutamisel kiiremini.
  • Lumerežiim tagab ohutu sõidu ja stabiilse teepidamise libedatel ja lumega kaetud teedel. Lähtudes rooli kaldenurgast ja gaasipedaali asendist, jaotab see jõudu kõigile neljale rattale.
  • Lukustusrežiim parandab sõiduki maastikusuutlikkust. See jagab mootori pöördemomendi võrdselt mõlema telje vahel.

Soovitud režiimi 4 × 4 Allgrip saab valida keskkonsoolile paigaldatud lüliti abil.

Pro (osalise tööajaga): see on mõeldud karmil maastikul sõitmiseks. See on paigaldatud Jimny maasturitele. Sõukruvi võllide vahele on paigaldatud ülekandekorpus. Rasketes teeoludes tagab see madala ülekandearvu ja normaalsetes tingimustes kõrge ülekandearvu. Vajadusel saab telgi jäigalt ühendada ja pöördemomenti jagada võrdselt.

Kommenteeri

Your email address will not be published. Required fields are marked *