Kuidas pidureid õhutadada

Kuidas pidureid õhutadada?

Pidurisüsteemi tõhus töö on ohutu sõidu üks peamisi tingimusi. Seetõttu on pidurite heas töökorras hoidmine iga autoomaniku kohustus: vahetage kulumaterjalid õigel ajal välja, kontrollige torujuhtme lekkeid ja eemaldage süsteemist õhk, kui see sinna sattus. Vaatame välja süsteemi õhu põhjused. Selles artiklis räägime teile, milline on õige järjekord pidurite õhutamiseks.

5 peamist õhu põhjustajat süsteemis

 • Vedelik on ebapiisavalt mahutis. Seetõttu saab välisõhku süsteemi imada.
 • Kulunud kummist komponendid. Rattasilindri (või pidurisadula) tihendid kaotavad niiskuse, mustuse ja teekemikaalide käes elastsuse ja hakkavad lekkima. Aja jooksul hakkavad ka voolikud pragunema.
 • Töövedeliku õigeaegne vahetamine. Voolikud, mida see läbib, on poorse struktuuriga. See tähendab, et nende kaudu, kuigi väikestes kogustes, satub vesi süsteemi. See seguneb pidurivedelikuga, mille tulemusel viimase keemistemperatuur väheneb. Seetõttu võib korduva pidurdamise korral, näiteks serpentiinteel sõites, vedelik keema minna. Keemise protsessiga kaasneb auru teke ja selle tagajärjel moodustuvad torude ja voolikute mõnes osas õhulukud.
 • Lekkivad liitmikud ja liitmikud. Konarlikel teedel sõitmise põhjustatud vibratsiooni tõttu lõdvenevad klambrid ja kinnitusvahendid aja jooksul. See viib õhu sissehingamiseni.
 • Remont. Kolbide, silindrite, torude või voolikute vahetamisel eemaldage kindlasti pidurisüsteemist õhk kohe pärast seda: kui need komponendid demonteeritakse, satub õhk vabalt torustikku ja pärast nende uuesti paigaldamist jääb sinna.

Kuidas te teate, millal teie pidurid vajavad õhutamist?

Selle teemaga kaasnevad iseloomulikud märgid. Pedaali vajutamisel võite tunda, et selle takistus on märkimisväärselt vähenenud. Mõnikord peate pidurite töötamiseks mitu korda pedaali vajutama. Iga vajutamisega muutub pedaal jäigemaks. Mõnikord algab pidurdamine tegelikult siis, kui pedaal on peaaegu täielikult alla vajutatud. Üldiselt muutub teie sõiduki pidurdusteekond tavapärasest oluliselt pikemaks.

Kui märkate vähemalt ühte neist sümptomitest, õhutage pidurid.

Kuidas valmistada autot õhutamise jaoks ette?

Pidurivoolikutest õhu väljajuhtimiseks vajalik toimingute järjekord varieerub sõltuvalt sõiduki tootest ja mudelist. Seda määratlevad ka pidurisüsteemi struktuur ja täiendavate üksuste ja sõlmede olemasolu. Seetõttu lugege enne protseduuri alustamist kindlasti hoolikalt läbi sõiduki kasutusjuhend. See peab sisaldama teie täpse mudeli õhutühjenduse üksikasjalikku kirjeldust. Mõnel juhul, kui teie autol on palju elektroonilisi süsteeme, ei saa te seda ilma professionaalse abita teha.

Piduri õhutamise tööriistad

Valmistage ette piduri õhutamise tööriistad ning muud vajalikud vahendid ja lisaseadmed.

 Teil on vaja: 
 • Puhas, stabiilne, eelistatavalt läbipaistev mahuti tühjendatud töövedeliku jaoks.
 • Läbipaistev voolik, mille läbimõõt sobib piduri puhastuskruvi külge, ja samuti pistikupesa või mutrivõtmega, et see lahti keerata.
 • WD-40 pihusti. See aitab kinni jäänud kinnitusdetailide ja ühenduste lahti keerata.
 • Mutrivõtme ja tungrauaga juhuks, kui peate rattasilindriteni jõudmiseks rattad eemaldama (pidurisadulad).
 • rattakinnitused. Võib-olla võib olla vajalik oma auto oma kohale kinnitada, kuna mõne mudeli puhul ei soovitata seisupidurit pidurdamise ajal sisse lülitada.
 • Autos kasutatava pidurivedeliku tüüp.

Erinevate automudelite õhutamisprotseduuri eripärad

 Toimingute järjekord sõltub järgmisest: 
 1. Piduri proportsiooniklapi olemasolu tagateljel. Tavaliselt paigaldatakse see varase põlvkonna tarbesõidukitele ja sõiduautodele. Teatud teeolude korral takistab see pidurivedeliku tarnimist tagaratastele. Seetõttu ärge laadige neis sõidukites pidurite korrektseks õhutamiseks maha tagatelge, tõstes autot tõstukile või tungrauale.
 2. Piduriahelate paigutus. Protseduur hõlmab õhu väljalaskmist igast pidurimehhanismist. Esiteks eemaldatakse õhk ühest piduriringist ja seejärel – teisest. Kui vooluringid asuvad diagonaalselt, peaksite alustama pidurisüsteemist, mis asub pidurisüsteemist kõige kaugemal: enamasti on see tagumine parem ratas. Järgmisena minge vasakule eest vasakule, seejärel vasakule taha ja lõpuks paremale paremale.
  Kui vooluringid asuvad paralleelselt ja ühendavad taga- ja esirattaid, tuleks süsteemist ringikujuline õhk välja lasta. Esiteks eemaldatakse õhk tagumisest pidurimehhanismist kõige kaugemal peapidurisilindrist, seejärel – teisest tagumisest. Pärast seda liikuge esirataste juurde.

Märkus. Vedelike pidurite muster on iga mudeli jaoks individuaalne, kuna see sõltub pidurisüsteemi konstruktsioonist. Seetõttu lugege enne protseduuri juurde asumist alati hoolikalt kasutusjuhendit.

 1. Mitteblokeeruva pidurisüsteemi (ABS) olemasolu. See süsteem hoiab ära rataste täieliku lukustumise pidurdamise ajal, et vältida libisemist. Seda võib leida enamikul tänapäevastest autodest. See hoiab ära kontrolli kaotamise hädapidurduse ajal või libedal pinnal peatuda üritades. Selle konstruktsioon koosneb pidurisurve modulaatorist ja ka õhk tuleb sellest eemaldada.
Mitteblokeeruva pidurisüsteemi (ABS) olemasolu
 1. Vaakumpiduri võimendi asemel hüdrauliline pump. Näete seda BMW 7-seerias (E32), Nissan Cedric Y32, Toyota Land Cruiser 105, Mitsubishi Pajero III ja muudel sõidukitel. Mõnes autos kasutatakse seda lisaks vaakumvõimendile. Sel juhul peate õhu eemaldamiseks pumba sisse lülitama.
 2. Lisafunktsioonid. Kui teie auto on varustatud näiteks elektroonilise stabiilsussüsteemiga, on parem otsida garaažist spetsialiste, et õhk pidurivoolikutest välja saada. Samuti peaksite valima selle töö professionaalide poolt, kui ABS-üksused asuvad sõiduki erinevates osades; kuna sel juhul nõuab protseduur diagnostilise skanneri kasutamist ja see käivitatakse tarkvara abil. Seda tüüpi mudelite hulgas on Land Cruiser 200, BMW X5 ja muud autod.

Kuidas õhutada ABS-iga varustatud autode pidureid?

Pidurite tühjendamiseks sõidukites, kus kõik ABS-seadmed on ühendatud üheks mooduliks, toimige järgmiselt:[/highlight]

 1. Eemaldage ABS-kaitse.
 2. Tehke kõik ülalkirjeldatud toimingud.
 3. Paigaldage kaitse uuesti.
 4. Veenduge, et armatuurlaua hoiatustuli, mis näitab ABS rikkeid, ei põle.

Kuidas õhutada hüdraulilise pidurivõimenduspumbaga autosid?

Kuidas õhutada hüdraulilise pidurivõimenduspumbaga autosid
 Tehke järgmist: 
 1. Eemaldage ABS-kaitse oma kohalt.
 2. Kinnitage voolik õhukruvi külge. Kastke selle teine ​​ots pidurivedelikuga täidetud tühjenduspaaki.
 3. Paluge oma abilisel pedaal täielikult alla vajutada. Sel juhul pole vaja seda eelnevalt mitu korda vajutada.
 4. Öelge oma assistendil süüde sisse lülitada, keerates süütevõti vastavasse asendisse. See aktiveerib pumba.
 5. Oodake, kuni pump eemaldab süsteemist kogu õhu. Teisisõnu, kuni vedelikul, mis voolab väljavoolukruvist välja, pole mullideta.
 6. Korrake protseduuri iga rattasilindri (pidurisadula) jaoks.
 7. Jälgige vedeliku taset reservuaaris. Enne iga tsüklit ja ka pärast verejooksu lõpetamist lisage see maksimaalsele tasemele.
 8. Paluge oma assistendil süüde välja lülitada.
 9. Paigaldage kaitse tagasi oma kohale. Veenduge, et armatuurlaua hoiatustuli, mis näitab ABS rikkeid, ei põle.

Kuidas tühjendada pidurivoolikud, kui kedagi abistada pole?

Kui teil pole kedagi, kes teid aitaks, saate protseduuri ise läbi viia.

 On mitmeid meetodeid: 
 1. Õhutamine toimub samamoodi nagu abistajaga, kuid pedaali vajutamisel peaksite kasutama gaasivarrast. Sel eesmärgil saate kapoti või pakiruumi kaane ajutiselt eemaldada. Mugavuse huvides võite osta spetsiaalse piduri puhastuskomplekti. See sisaldab liitmikke, adaptereid, voolikuid ja tühjenduspaaki. See on väga mugav, kui paak on varustatud võimsa magnetiga, mis võimaldab selle kinnitada autokere ükskõik millisesse ossa ja takistab paagi tagurpidi pööramist ja vedeliku väljavoolamist.
 2. Verejooks spetsiaalse vaakumpumba abil. See viiakse läbi järgmisel viisil: täitke mahuti töövedelikuga maksimaalse tasemeni. Ühendage pumbavoolik rattasilindri (pidurisadula) õhutuskruviga, millega töötate. Pumba poolt imetav vedelik kogutakse spetsiaalsesse paaki ja õhk eemaldatakse.
 3. Verejooks rõhu suurendamise teel paisupaagis. Võimalik, et vajate selleks mitmesuguseid seadmeid: süstlaid, väikseid käsikompressoreid ja muid tööriistu. Nende tööpõhimõte seisneb õhu või pidurivedeliku tarnimisel paisupaaki rõhu all. See paneb vedeliku torustikus ringlema ja asendab pedaali vajutamise protsessi. Ülejäänud protsess sarnaneb tavapärase veritsusprotseduuriga: õhumullidega pidurivedelik juhitakse läbi vooliku, mis on kinnitatud rattasilindri õhutoru kruviga (pidurisadula).

Järeldus

Kõik pidurisüsteemi rikked, kui need esinevad, tuleb kõrvaldada kohe pärast nende ilmnemist. Süsteemis ei tohiks olla õhku. Seetõttu tühjendage need meie näpunäidete abil kohe, kui hakkate pidurites õhku kahtlustama.

[Total: 0   Average: 0/5]