Kuidas salongifiltreid valida ja vahetada

Kuidas salongifiltreid valida ja vahetada

Tolm, tahm, kummiosakesed, abrasiivained, osoon, lämmastikoksiidid, väävli- ja süsinikdioksiidide gaasid, bensool ja taimede õietolm kevadel ja suvel sattuvad taimede satuvad koos õhuga õhuavade kaudu autosse. Suletud ruumi tõttu võib nende ainete kontsentratsioon salongis olla mitu korda suurem kui väljas. Saastatud õhu sissehingamine võib koormata kopse ja põhjustada allergilisi reaktsioone. Salongi (või õietolmu) filter on loodud just selle probleemi lahendamiseks. Siin on meie nõuanded autole sobiva kvaliteetse filtri valimiseks.

Miks on oluline see osa õigeaegselt asendada?

Õietolmufilter on kuluosa, sellepärast tuleks seda regulaarselt asendada. Soovitatav on seda vahetada vähemalt kord aastas või iga 15 000 km läbimisel. Kui elate suurlinnas ja takerdute tihti liiklusummikutesse või vastupidi, kui sõidate suurema osa ajast tolmustel maateedel, võib selle asendamise vajadus olla sagedam.

Mustaks läinud filter võib vähendada kliimaseadme, kütte- ja ventilatsioonisüsteemide efektiivsust, sest filtri takistus õhuvoolu suhtes suureneb kogunenud mustuse tõttu. Aknad higistavad tugevalt eriti just vihmase ilmaga ning aja jooksul hakkavad filtrielemendi pinnal kasvama patogeensed bakterid ja seened.

Miks on oluline see osa õigeaegselt asendada?

Mõnikord filtrielement deformeerub ja õhuvool läheb sellest mööda, lastes kõigil saasteainetel salongi pääseda.

Erinevat tüüpi salongifiltrid

 Tänapäeval on populaarsed järgmised tüübid: 
 1. Tavaline barjäärfilter. Need püüavad tolmu. Need on valmistatud spetsiaalsest paberist või sünteetilistest kiududest. Üldiselt koosnevad need paarist kihist. Kõik neist on ette nähtud kindla suurusega osakeste püüdmiseks. Pange tähele, et sünteetiliste kiudude kasutamine filtrimaterjalina on eelistatav, sest need on võimelised tagama tõhusa puhastamise ilma õhuvoolu takistamata. Kõrge kvaliteediga filtrites võib üks kiht kasutada elektrostaatilist laengut, mis võimaldab selle kiududel kinni püüda ka kõige väiksemaid tolmuosakesi.
 2. Imavate kihtidega. Igal neist kihtidest on tekstiilist baas, mille külge on kinnitatud kuni 0,5 mm aktiivsöe graanulid. Graanulitel on poorne pind, mis neelab mürgiste ainete molekulid, mis sisenevad auto õhku. Sellised filtrid on kallimad, kuid tagavad parema puhastamise. Lisaks neutraliseerivad need ebameeldivad lõhnad.
 3. Antibakteriaalse kihiga. See kiht on valmistatud bakteritsiidmaterjalist, tavaliselt polüfenoolist. See seob ja neutraliseerib bakterid ja allergeenid ning pärsib hallituse kasvamist mitukümmend korda. Need osad on kõige kallimad, sest tagavad maksimaalse kaitse.

4 nõuannet AUTODOC`lt salongifiltrite valimiseks ja kasutamiseks

 1. Eelistage tuntud tootjate tooteid. Soovitame Mann-Filter, Bosch, Mahle Original, Stark Automotive, Knecht, K&N ja Ridexi tooteid. Madala kvaliteediga toodetes kasutatakse filtreerimiskihtide valmistamiseks vähem materjali, mille tulemuseks on õhu halvem puhastamine. Ebakvaliteetsetel toodetel võib olla isegi võlts söefilter, mis on tegelikult lihtsalt tavaline tolmufilter, mille üks kihti on mustaks värvitud.
 2. Kontrollige õietolmufiltri seisukorda, kui märkate järgmist:
  1. ebameeldiv lõhn auto salongis;
  2. autos on külm isegi siis, kui kütteseade on sisse lülitatud, või on kuum, kui kliimaseade on sisse lülitatud;
  3. tolm hakkab armatuurlauale kogunema.
 3. Valige varuosa vastavalt teie sõiduki spetsifikatsioonidele. Vajaminevast suuremate komponentide paigaldamine on võimatu. Tavalistest väiksemad võimaldavad filtreerimata õhu pääsemist salongi.
 4. Filtri paigaldamisel asetage see kindlasti korrektselt. Õhuvoolu suund tuleks märkida osa küljele, see on eriti oluline süsiniku- ja allergiavastaste filtrite puhul.
4 nõuannet AUTODOC`lt salongifiltrite valimiseks ja kasutamiseks

Järeldus

Õietolmufilter ei mõjuta otseselt autode süsteemide ja seadmete, näiteks mootori või käigukasti tööd. Sel põhjusel ei viitsi mõned autoomanikud seda õigeaegselt asendada. See võib olla teie tervisele ohtlik. Kvaliteetsed komponendid suudavad kinni hoida kuni 99% tolmust ja allergeenidest. See on põhjus, miks ei tohiks selle osa pealt kokku hoida. Meie lihtsaid nõuandeid järgides tagate mugava ja turvalise keskkonna oma autos pikemaks ajaks.