Kuidas tühja akuga autot käivitada

Kuidas tühja akuga autot käivitada

Paljud autojuhid olid silmitsi olukorraga, kus tühja aku tõttu polnud mootorit võimalik käivitada. See juhtub sageli siis, kui väljas on äärmiselt külm või olete näiteks unustanud auto tuled või stereosüsteemi välja lülitada. Sõiduki käivitamise probleemi saab lahendada, ühendades aku teise sõiduki akuga. Selleks vajate hüppajakaablite komplekti. Selles artiklis räägime teile, kuidas käivituskaableid õigesti ühendada. Uurime välja, milline on õige sammude järjekord.

Ohutusmeetmed

 • Veenduge, et protseduuri läbiviimise koha läheduses pole lapsi. Vajadusel viige nad ohutusse kaugusesse.
 • Lugege hoolikalt sõiduki kasutusjuhendit. Leidub mudeleid, mida ei saa käivitada.
 • Töö ajal kandke kummikindaid ja kaitseprille. Ärge puudutage palja käega autokere klemme ja metallosi, kui need on pinge all.

Millised sõidukid ei sobi käivitamiseks?

 • Ärge kunagi kiirkäivitage oma autot teise autoga, mille pardapinge on teie autost kõrgem või madalam. Näiteks kui teie sõiduk on varustatud 12 V akuga, ei tohiks seda pinge ületamise vältimiseks ühendada 24 V ega 6 V akuga.
 • Sõidukite ühendamine bensiini- ja diiselmootoritega ei ole soovitatav, kuna nende akudel on erinevad külmkäivitusamperid, seetõttu on protsess kas ebaefektiivne või võib põhjustada elektroonikaseadmete kahjustusi.
 • Keelatud juhtmestiku, lekkinud aku või muude defektidega autodest on keelatud käivitada. Seetõttu, kui näiteks aku on pikkade ja ebaõnnestunud katsetuste tõttu mootorit tühjaks laadida, pöörduge professionaalse abi poole.
 • Ei ole soovitatav ühendada sõidukiga, mille aku pole täielikult laetud.

Kuidas teada saada, kas sõiduki käivitamine on ohutu?

Kuidas teada saada, kas sõiduki käivitamine on ohutu?
 Veenduge, et teie auto oleks töökorras. Selle eesmärgi jaoks: 
 • Uurige mootoriruumi. Juhtmed ei tohi olla kaetud paksu mustusekihiga ning akul ei tohi olla pragusid ega triipe.
 • Kontrollige generaatori juhtmeid. Kui need on pragunenud, ei pääse pinge tõenäoliselt aku klemmidele. Sel juhul pole teise akuga autoga kiirkäivitamisel mingit mõtet, kuna hüppel käivitatud sõiduki aku läheb kohe tühjaks
 • Proovige sisse lülitada esituled, küljetuled ja välisvalgustus. Kui need lülituvad sisse ja on heledad, tähendab see, et aku pole probleem ja hüppekäivitus ei aita auto käivitamiseks. Kui ülaltoodud seadmed ei lülitu sisse ja helisignaal ei tööta, on aku tühi. Mõnikord on lampide hämar valgus märk aku tühjenemisest.
 • Kui see on võimalik, mõõtke aku klemmide pinget. Kui see on kõrgem kui 12,6 V, siis on aku korras ja peate tõrkeid otsima teistes komponentides ja sõlmedes: starteris, starteri solenoidis, süütelülil jne.
 • Kontrollige, kas kapoti alt tuleb tugevat kütuse lõhna. Kui see on olemas, on auto kiirkäivitamine käivituskaablitega ohtlik, kuna see võib põhjustada tulekahju.
Pärast seda peaksite veenduma, et doonorauto aku on täielikult laetud. Lülitage sisse esituled või sisevalgustid. Tuled peaksid kiirgama eredat valgust. Mõõtke multimeetri abil aku klemmide pinget. See peaks olema 12,6–12,9 V.

16 sammu auto nõuetekohaseks kiirkäivitamiseks

16 sammu auto nõuetekohaseks kiirkäivitamiseks
 1. Parkige sõidukid üksteise vastas 45–50 cm kaugusele – nii, et kaablite pikkus oleks nende ühendamiseks piisav. Hoiatus: sõidukid ei tohi mingil juhul üksteisega kokku puutuda.
 2. Automaatkäigukastiga autodel lülitage käigukang „Park“ -režiimi, käsikäigukastiga autode puhul „neutraalsesse“.
 3. Lülitage doonorsõiduki mootor kindlasti välja.
 4. Lülitage seisupidur sisse mõlemal sõidukil.
 5. Eemaldage autode süütelukkudest võtmed ja avage auto uksed tühja akuga. Vastasel juhul võib pinge toites auto vargusvastane süsteem uksed sisse lülitada ja lukustada.
 6. Avage kapott. Leidke aku. Selle täpne asukoht on täpsustatud sõiduki juhendis.
 7. Uurige akut. Leidke kaks klemmi. Positiivne on tavaliselt suurem ja tähistatud kui “POS” või “+” ja negatiivne – kui “NEG” või “-”. Positiivne klemm on sageli värvitud punaseks, negatiivne – mustaks. Hüppajate kaablite ühendamisel on väga oluline, et klemmid omavahel segamini ei läheks.
 8. Vajadusel puhastage klemmide mustus ja oksiidid riide või traatharjaga.
 9. Vaadake hüppejuhtmete komplekti. Komplekt peaks sisaldama kahte kaablit. Üks neist on tavaliselt punane ja teine ​​must. Pange tähele, et kaablid ise võivad olla erinevat värvi, kuid nende otstes olevad alligaatori klambrid on peaaegu alati punased ja mustad. See värvimärgistus aitab vältida vigu juhtmete ühendamisel.
 10. Ühendage kaablid järgmises järjekorras:

  • punane klamber – tühja aku positiivse klemmi külge;
  • teine ​​punane klamber – doonorauto positiivse terminali juurde;
  • must klamber – doonorauto aku negatiivse klemmi külge;
  • teine ​​must klamber – tühja akuga sõiduki värvimata metallosale. See võib olla mootoriploki mutter või polt.
 11. Veenduge, et kaablid ei puutuks kokku mootori liikuvate osadega.
 12. Käivitage doonorauto mootor ja laske sellel töötada 10-20 minutit. Seisake mootor.
 13. Proovige käivitada auto mootor tühja akuga. Kui see õnnestub, ärge lülitage mootorit 10-20 minutiks välja. See aeg peaks olema piisav, et aku pisut täis laadida.
 14. Kui auto ei käivitu, korrake protseduuri: käivitage doonorauto toiteplokk ja laske sellel mõnda aega töötada, lülitage see välja ja proovige teist sõidukit käivitada. Hoiatus: ärge lülitage hüppel käivitatud auto starterit sisse, kui doonorauto mootor töötab: see võib põhjustada selle generaatori rikke.
 15. Kui käivitamine õnnestus, eraldage kaablid lahti vastupidises järjekorras:

  • must klamber – autokere värvimata osast.
  • must klamber – doonorauto negatiivsest klemmist;
  • punane klamber – doonorauto positiivsest klemmist;
  • punane klamber – tühja aku positiivsest klemmist.
 16. Kui pärast mitut katset ei saanud te mootorit käivitada, pöörduge abi saamiseks garaaži: aku võib olla täiesti tühi ja see tuleb taastada või asendada või võib mõni muu sõidukisüsteem olla vigane. Eelkõige ei saa mootorit käivitada, kui järgmised komponendid on halvad:

  • kaitsmed;
  • starter;
  • süütelüliti.

Kuidas käivitada autot ilma teise autota?

Kuidas käivitada autot ilma teise autota?

Sõiduki käivitamiseks võite kasutada kaasaskantavat käivitusseadet – stardikäivitust. See töötab liitium-polümeerpatareide baasil ja tänu sellele, vaatamata kompaktsele suurusele, pakub see küllaltki kõrgeid väntamisvõimsusi. Sellist seadet saate osta, kui teie sõidukit kasutatakse näiteks karmides tingimustes, eriti külma talvega piirkondades.

Seade tuleks otse aku klemmide külge kinnitada. Seda tehes on väga oluline jälgida ka polaarsust. Täpsema teabe saamiseks selle kohta, kuidas käivituskaableid õigesti ühendada, lugege hoolikalt hüppaja käivitusjuhendit.

 Tavaliselt on vaja teha järgmised toimingud: 
 1. Ühendage punane kaabel, mis on seadmega kaasas, aku positiivse klemmiga.
 2. Ühendage must kaabel tühja aku negatiivse klemmiga.
 3. Sisestage kaablite teiste otste pistikud kaasaskantava käivitusseadme vastavatesse väljunditesse.
 4. Valige hüppestarteri vajalik režiim ja lülitage seade sisse.
 5. Käivitage mootor.

Järeldus

Tühi aku on probleem, millega võivad kokku puutuda isegi kogenud autojuhid. Hea, et selle saab lahendada suhteliselt lihtsa meetodiga – stardihüpetega. Kõik, mida vajate, on käivituskaablite komplekt ja veel üks aku. Järgides kõigi ülaltoodud nõuandeid,  saate lihtsalt auto teise akuga käivitada, isegi kui teist sai autojuht mitte nii pikka aega tagasi.

[Total: 0   Average: 0/5]