Mis on Q4? Omadused ja tehnilised näitajad

Mis on Q4? Omadused ja tehnilised näitajad

Q4 on nelikveoline süsteem, mis on paigaldatud Alfa Romeo autodele alates 1994. aastast. See parandab sõiduki dünaamikat ja maastikusuutlikkust. Samuti suurendab see stabiilsust libedal pinnal.

Kuidas Q4 töötab?

Algul toodeti ainult täiskoormusega nelikveoga versioone, kus mootori pöördemoment edastati korraga kõigile neljale rattale. Telgede vahelise pöördemomendi jaotuse eest vastutas Fergusoni tüüpi viskoosühendus või Torseni iselukustuv diferentsiaal.

Hiljem ilmusid osalise tööajaga AWD versioonid. Tavalistes sõidutingimustes antakse mootori pöördemoment ainult tagateljele, kuid kui tagarattad libisevad, on esisild haaratud ja saab kuni 50% pöördemomendist. Selleks kasutatakse elektrooniliselt juhitavat mitmeplaadilist hõõrdsidurit.

Q4 funktsioonid

Ajami tüüp Diferentsiaalide eristavad omadused Alfa Romeo mudelid, mis on varustatud seda tüüpi ajamiga
Täis tööajaga AWD Keskmine diferentsiaal on planetaarkäik, millel on viskoosne sidur. Esidiferentsiaal on avatud tüüpi, tagumine on iselukustuv Torseni diferentsiaal. 155 167.
Torseni keskdiferentsiaal jaotab pöördemomendi telgede vahel suhtega 57:43. Ratta libisemise korral võib see suhe muutuda 72:28-lt 22:78-le, pakkudes parema veojõuga ratastele rohkem jõudu. 159 939; Brera 939; Spider 939.
Keskdiferentsiaal on varustatud viskoosse siduri ja elektroonilise lukustusega. Tagumine diferentsiaal on iselukustuv. 164.
Osalise tööajaga AWD Tagateljel saab kasutada Torseni iselukustuvat või elektrooniliselt juhitavat avatud diferentsiaali. Aktiivset ülekandekorpust (ATC) iseloomustab selle kiire käivitamine ja see kohe ühendab esisilla. Giulia 952; Stelvio 949.

Kommenteeri

Your email address will not be published. Required fields are marked *