Mis on SPORTSHIFT? Omadused & tehnilised parameetrid

Mis on SPORTSHIFT? Omadused & tehnilised parameetrid

SPORTSHIFT on Prodrive ettevõtte poolt 1995. aastal registreeritud manuaalse hoobadega käiguvahetuse süsteemi kaubamärk. Seda süsteemi on kasutatud Subaru autodes alates 2001. aastast ja automaatkäigukastides, mis on paigaldatud Aston Martin autodesse alates 2006. aastast.

SPORTSHIFT tööpõhimõte

SPORTSHIFT süsteemi eristavaks jooneks on mehaaniline ühendus käigukangi ja hoobade ning käigukasti vahel. Selle asemel kasutatakse elektroonilist. Kui juht vajutab käigukangi või hooba, saadetakse vastav info juhtüksusele, mis saadab vastava käskluse ajamitele, mis lülitavad teatud käigu sisse.

SPORTSHIFT funktsioon parandab sõiduki dünaamilist sooritust ja on kasulik, kui sõidate üle- või allamäge või käivitate autot libedal pinnal. Lisaks aitavad juhthoovad käiku vahetada, et teel tähelepanu ei hajuks, mis on eriti oluline sportautode puhul.

Populaarsed SPORTSHIFT funktsiooniga käigukastid

Käigukasti koodTootjaKäikude arvKäigukasti tüüpMaks. mootori pöördemoment, N·mMaks. mootori maht, LTootmist alustatiSeda tüüpi käigukastiga varustatud automudelid
4EATJatco4Automaatne koos pöördemomendi muunduriga3003.31988Subaru Impreza; Subaru Legacy; Subaru SVX; Subaru Forester; Subaru Outback
5EATJatco5Automaatne koos pöördemomendi muunduriga3503.62004Subaru Tribeca; Subaru Legacy; Subaru Exiga; Subaru Outback

6 ja 7-käigulised Aston Martin automaatkäigukastiga autod, mida tootis Graziano olid varustatud SPORTSHIFT süsteemiga. Eriti paigaldati neid V8 Vantage, V8 Vantage S ja mõnedele teistele mudelitele.

Levinumad SPORTSHIFT süsteemiga käigukastide rikked

RikkedTransmissioonid
Käigukasti pumba tihendid hakkavad aja jooksul lekkima.4ЕАТ
Solenoidid lähevad katki4ЕАТ; 5EAT
Siduritrummel ja käigukasti laager purunevad.4ЕАТ
Klapikere kanalid ummistuvad.4ЕАТ; 5EAT
Kiiruseanduri varajane purunemine.5EAT