Üheksa parimat pereautot 2021

Üheksa parimat pereautot 2021

Hea pereauto valimine on aastal 2021 ühelt poolt keeruline, teisalt meeldivalt lihtne. Lihtsaks teeb valiku tõsiasi, et autotööstus pakub tohutut valikut erinevate omadustega ja trimmitasanditega mudeleid, et igaüks saaks just endale ja oma perele sobivaima auto leida. Samas peitub selles samas aspektis ka valiku keerulisus: tohutu valik uusi või uuenduskuuri läbinud autosid võib silme eest lausa kirjuks lüüa ning valiku tegemist lõppkokkuvõttes raskendada. Käesolevas artiklis aitame teil kindlaks teha, mis omadusi ja funktsioone te enda tulevaselt pereautolt vajate. Näiteks kas teile piisab tavalise suurusega autost või vajate te mugavat ja praktilist seitsmekohalist sõidukit? Sealt edasi anname teile ülevaate sellest, milliseid tipptaseme pereautosid aastal 2021 pakutakse ning milline nendest sõidukitest on parim teie perele.

Pereauto üks olulisimaid funktsioone praktilisus. Ükskõik, kas pere koosneb kolmest või seitsmest liikmest, on eelkõige oluline, et kõik vajalik saaks kaasa võetud ning et kogu pere saaks ennast sõidu vältel mugavalt tunda. Seetõttu on esiteks oluline mõelda mitut inimest te enamasti transpordite. Kui teil on väike, kolmeliikmeline pere, siis saate hakkama ka tavaauto või isegi väikese ja kompaktse luukpäraga. Kuid kui lapsi ja vanavanemaid on palju ning järelkasvule on lisa oodata, siis võib olla mõistlikum soetada seitsmekohaline pereauto.

Tänapäeval pakutakse häid seitsmekohalisi autosid nii väikebusside, kaubikute kui suurendatud mahutavusega maasturite kujul. Seejuures tasub arvestada, et seitsmekohalise auto valimisel sõltub selle mahtuvus suuresti viimase, kolmanda istmerea kasutamisest või mittekasutamisest. Kui autos on seitse inimest, siis on paratamatu, et ruumiga saavad lood kitsad olema, sest tihti on tagumine rida mõeldud vaid kuni 150 cm pikkustele reisijatele, mis tähendab, et kuigi pikemad reisijad saavad ennast sinna häda korral mahutada, on see lahendus sobiv vaid lühemateks sõitudeks. Seetõttu on viimane rida pigem sobilik lastele – või kui teil pole kõiki seitset istet parajasti vaja, siis saate viimased kaks istet kas kokku voltida (suurendades nõnda märkimisväärselt võimaliku transporditava pagasi kogust) või võimaluse korral suisa autost eemaldada.Veel üks hea võimalus autos ruumi praktiliselt kasutada ja on paigutada pagas ja kohvrid laste jalge juurde, kus jagub enamasti küllaldaselt vaba ruumi – ning pakid võivad suisa lastele mugavaks jalatoeks osutuda.

Hea pereauto peab aga pakkuma ka mugavusi, et olla pikemateks reisideks perega või autopuhkusele suundumiseks võimalikult meeldiv kõigi jaoks. Üks kasulikke funktsioone, mis on eelkõige väikebussi baasil ehitatud pereautodel, on lükanduks. Selline uks on mugav mitmel põhjusel – esiteks teeb see autost väljumise kitsastes oludes mugavaks, teiseks on tänu sellele oluliselt lihtsam pääseda sõiduki kolmandasse istmeritta. Lisaks teeb see palju hõlpsamaks lapseistme paigaldamise; eriti, kui neid on autos mitu. Siinkohal tuletame ka meelde, et alati on kasulik pereautot ostes tulevikule mõelda: kui perele on juurdekasvu oodata, siis on tark osta auto, milles on mitu ISOFIX turvatooli kinnituskohta. Lisaks kasvavad lapsed kiiresti, seega on hea, kui autos on piisavalt ruumi ka teismelise mõõtu reisijatele.
Lisaks on oluline valida pereauto, millel on hea nähtavus. Juhile on see vajalik, et omada head vaatevälja ja tagada nii reisijatele turvaline reis. Kuid ka tagaistmel istuvatel lastel on meeldivam reisida, kui nad saavad lõpuni avatud aknast kõrgelt välja vaadata ja vaadet nautida. Vaatest rääkides – et lastel pikkadel reisidel igav ei hakkaks, tasub mõelda ka auto meediasüsteemi mitmekülgsusele. Mida parem meediasüsteem autol on, seda rohkem tegevust lastel reisides jagub ning seda märkamatumalt pikad teekonnad sujuvad.

Viimase olulise aspektina tasub 2021. aastal pereautot välja valides võtta arvesse selle ökonoomsust ja hinda. Vanemad teavad omast käest, et laste kasvatamine pole odav ning see tähendab arvestatavaid väljaminekuid. Seetõttu on tark investeerida kvaliteetsesse autosse, mille hoolduskulud on madalad ja mille kütusekulu jääb mõistlikkuse piiresse.

Võttes kõiki eelnevaid aspekte (ja rohkematki) arvesse, oleme koostanud valiku parimatest pereautodest, mida 2021. aastal osta saate. Igal järgnevas nimekirjas oleval autol on oma tugevused, seega oluline on hoolega järgi mõelda, mis omadused teile pareauto puhul kõige olulisemad on ning langetada valik selle põhjal.

1. Škoda Karoq

Pereauto Škoda Karoq

Škoda on Eestis olnud juba aastaid üks populaarsemaid automarke ning seda hea põhjusega. Nagu sellele automargile omane, on Karoqil mitmeid väikseid kavalaid lisasid, nagu näiteks bensiinipaagi kaane sisse peidetud jääkaabits, parkimispileti hoidja jne. Auto rõhub pigem lihtsusele ja praktilisusele kui kõrgtehnoloogilistele vidinatele, mida on näha ka selle maitsekast, kuid vaoshoitud välimusest ja interjöörilahendustest. Karoq on saadaval mitmete erinevate trimmitasemetega; eelistada tasuks kaheliitriseid mootoreid, kuna üheliitriste puhul kannatab sõidumugavus mõnevõrra. Auto on saadaval ka täisveoga.

2. Volkswagen Tiguan

Autoosad pereauto Volkswagen Tiguan jaoks

Selle kuulda Saksa autotootja ruumikas maastur pakub stiilset välimust teada tuntud kvaliteediga. Tiguani tugevusteks on ruumikus tagaistmel ning suur pagasiruumi mahutavus. Kuna tegu on Volkswageniga, ei üllata tõenäoliselt kedagi, et auto pakub samas ka esmaklassilist sõidukogemust ning mugavust.Tiguan on ka suurematel kiirustel kindel ning püsiv, kuid arvestada tasub, et kui te otsite võimalikult taskukohast autot kõigi oma pereliikmete transportimiseks, siis tasuks teie rahakotil teises suunas vaadata…

3. Peugeot 3008

Parim pereauto Peugeot 3008

Prantsuse autotootja mudel 3008 erineb kahest eelmisest selles nimekirjas olevast autost eelkõige oma isikupärase, põneva ja prantslasliku sise- ning välisdisaini poolest. Lisaeeliseks on äärmiselt ruumikas pagasiruum. Auto pakub lisaks eeskujulikku sõidumugavust linnatingimustes, sest selle roolimine on imeliselt sujuv ja kerge ning 3008 vedrustus saab ka kõige konralikemate ja katkistemate teedega tõhusalt hakkama. Samas tulevad need mugavused millegi arvelt – 3008 pole kindlasti teie esimene valik, kui otsite autot, mis lisaks pereauto kohustuste täitmisele sportautolikult dünaamilist sõiduelamust pakub.

4. Subaru Outback

Pereauto 2021 Subaru Outback

Subaru on eelkõige hea auto peredele, kellele meeldib nädalavahetusel linnast välja sõita, et looduse rüpes akusid laadida ning sügavatesse laantesse matkama suunduda. Subaru eeliseks on suurepärane jõudlus maastikul ning raskesti läbitavatel teedel, pakkudes nüüdsest 213 millimeetrist kliirensit. Sõiduki 2,5 liitrine ja 169 hobujõuline boksermootor on piisavalt tugev, et teid kõigist mülgastest läbi vedada, kusjuures kõigi sõiduki trimmitasemete juurde kuulub automaatkäigukast ning pidev nelikvedu.

5. Citroen C4 Picasso

Hea pereauto Citroen C4 Picasso

Kui siinses edetabelis olnud Peugeot 3008 (kui soovite veelgi enam siseruumi, siis tasub kaaluda ka mudelit 5008) välisilme teile endiselt liiga konservatiivselt igav tundub, siis võib Citroeni mudel C4 Picasso olla midagi teie jaoks. Auto välisilme järgi on seda raske segi ajada ühegi teise sõidukiga, kuid välimus on teatavasti parajalt polariseeriv teema. Auto meenutab üldilmelt pigem minibussi, mis teeb selle nii esi- kui tagaistmel korralikult ruumikaks. Kui teil on vaja võimalikult mugavalt korraga transportida seitset inimest, siis on Citroen C4 Picassot raske ületada.

6. Renault Espace

Autoosad Pereauto Renault Espace jaoks

Espace on mõnes mõttes C4 Picasso ning 3008 segu: oma välimuselt eriline, kuid üldsuse maitsemeelele vastuvõetavam ning meenutab üldilmelt pigem minibussi kui maasturit. Tegu on mugava pereautoga, mille stiilsele sisemusele tuleb au anda ka selle tõttu, et autos on suisa kolm ISOFIX istmekinnituskohta. Interjööri aitavad ilmestada ka LED-tuled, mille värvitooni saab vastavalt meeleolule ja maitsele muuta. Lisaboonuseks on tõsiasi, et auto on silmapaistvalt ruumikas, võimaldades transportida lisaks reisijatele isegi lapsevankrit.

7. Škoda Superb

Pereauto 2021: Škoda Superb

Juhul, kui teil pole vaja ilmtingimata korraga seitset inimest transportida, siis tasub pereautona kaaluda ka sedaane või mahtuniversaale. Ning kui teile on oluline pereauto puhul välimus, siis on Škoda Superb üks parimatest. Sedaanis on ruumi sama palju kui enamustes universaalkerega autodes ning lisaks sellele pakub see suurepäraselt taskukohast hinda, puhaste joontega klassikaliselt stiilset välimust ning silmapaistvalt kvaliteetsetest meterjalidest sisemust. Lisaks sellele on Superb äärmiselt kütusesäästlik. Samas, kui kütuse kokkuhoid ei ole teile esmatähtis ning te otsite pereautost hoopiski lõbusat sõiduelamust ja võimalust dünaamiliseks sõidustiiliks, siis ka sellisel juhul suudab Superb teid üllatada – nimelt kuulub selle mudelivalikusse suisa 268-hobujõuline mudel, mis suudab nullist sajani kiirendada vaid 5,6 sekundiga.

8. Citroen Berlingo XL

Pereauto 7 kohta Citroen Berlingo XL

Kui teil on tihti vaja transportida korraga võimalikult paljusid inimesi ja/või kaupa, siis pole teil enam edasi vaja otsida, sest Citroen Berlingo XL teeb seda oma klassis kõigist konkurentidest paremini. Autosse mahub probleemivabalt korraga seitse inimest ning kui kõik istmed alla lasta, on selle pagasiruumi mahutavuseks utoopilisena näivad 2693 liitrit.Viieistmelisena on pagasiruumi suuruseks 1538 liitrit ning isegi seitsme reisija korral jääb veel 322 liitrit ruumi pagasi tarvis. Tõenäoliselt mugavaim versioon sellest autost on 128 hobujõuline 1,5 liitrise mootori ja automaatkäigukastiga diisel, mis pakub märkimisväärselt madalat kütusekulu ning saab sellest hoolimata hästi hakkama ka konarlikel teedel.

9. Honda Civic

Hea pereauto Honda Civic

Honda Civic luukpära on midagi inimestele, kes ootavad pereautost head sõidukogemust, sportlikku välimust ja häid dünaamilisi omadusi. Tõsi, autosse ei mahu ühegi valemiga üle viie reisija, kuid kui teie pere pole just teab mis suur, siis on sellest enam kui küllalt. Lisaks tulevad siinkohal appi ruumikas tagaiste ning hea mahutavusega pagasiruum. Civic mitte ainult ei liigu hästi, vaid omab ka kadestamisväärset kogust lisasid ning kvaliteetset, kauakestvat sisustust. Seetõttu on sellest paremat sportlikku keskmise suurusega pereautot ka aastal 2021 raske leida.

Kommenteeri

Your email address will not be published. Required fields are marked *