Asendage Ventilaator-üksikosad ise

Ventilaator-üksikosad ise vahetamine – manuaalid ja videoõpetused

Abistavad juhised ja nõuanded Ventilaator-üksikosad asendamiseks
Mark
Mudel
Autovaruosade kategooria
Kahjuks pole teile huvipakkuvad manuaalid veel saadaval.
Palun täpsustage oma auto mudel ja täitke ära allpool olev vorm, määratledes milliseid manuaale soovite saada. Anname teile e-maili teel teada niipea, kui need valmis on. Kui teile pakuvad huvi mitmed manuaalid, palun andke meile kommentaarides teada.
Ventilaator-üksikosad vahetamine: videoõpetused

Enim vaadatud autoremondi videoõpetused

 • Vaadake kuidas probleemi lahendada oma autoga: videojuhend
  Õpetus: Kuidas vahetada puhuri mootor mudelil SKODA OCTAVIA 1Z

Parandus- ja hooldusmanuaalid

  Levinud küsimused salongipuhuri mootorid vahetamise kohta

  Kuidas aru saada, et salongipuhuri mootor on rikkis?

  Katkisest salongipuhuri mootorist kostab töötamise ajal müra ja kõrisev heli ning selle kütteefektiivsus on vähenenud. Ventilaator ei tavatse sisse lülituda. Sellisel juhul tuleb multimeetri abil kontrollida, kas mootorile kantakse üle pinget. Kui elektriskeemis ei esine probleeme, on viga mootoris. 

  Mis võib põhjustada salongipuhuri mootori rikke?

  Üheks peamisteks põhjusteks on mootori harjade kulumine. Mõnel juhul võib need välja vahetada. Mõnikord võivad niiskuse ja mustuse tõttu mehhanismi sisemised klemmid korrodeeruda. Sõiduki elektrisüsteemis esinevate pingeimpulsside tõttu võib armatuuri mähis läbi põleda. Viimasel kahel juhul tuleb teil paigaldada uus mootor.

  Kas ma võin puhuri mootori ise välja vahetada?

  Jah, võite, kuid meeles tuleb pidada seda, et väljavahetamise protseduur varieerub sõltuvalt sõiduki brändist ja mudelist oluliselt. Näiteks tuleb mõnel autol armatuurlaud lahti võtta ja eemaldada pedaali komplekt. Teistel tuleb eemaldada klaasipuhasti harjad. Detailseid juhiseid selle kohta, kuidas täpselt teie sõiduki salongipuhuri mootorit vahetada, leiate oma auto kasutusjuhendist.