Kuidas valida esipaneeli kaamerat

Kuidas valida esipaneeli kaamerat

Sageli tekivad pärast liiklusõnnetusi vaidlused. Nende lahendamiseks tuleb taastada kogu sündmuse üksikasjad. Esipaneeli kaamerad muutuvad tänapäeval üha populaarsemaks. Nende salvestatud andmeid saab esitada kindlustusseltsidele tõendusmaterjalina. Uurige välja, millised on hea esipaneeli kaamera omadused.

 8 hädavajalikku omadust 

 1. Resolutsioon. See kujutab endast pikslite hulka, mille määrab pildi kõrgus ning laius. See mõjub otseselt video kvaliteedile. Kõrgem resolutsioon tähendab palju detailsemat pilti. Näiteks võimaldab see näha vastu sõitva sõiduki juhti ning teada saada, mis teda teelt häiris. Tänapäeval on saadaval järgnevad resolutsioonid:
  1. VGA. 640×480 pikslit. See on juba aegunud standard, mida tänapäeval kasutatakse harva, ning mis näitab keskmist pildi kvaliteeti.
  2. HD. 1280×720 pikslit. Sellega saab näha kvaliteetsemat pilti, mida on võimalik suurendada sülearvuti ekraani suuruseni, vähendamata selle kvaliteeti. Sellegipoolest pole mõningaid osi, nagu näiteks auto numbrimärki tihtipeale näha.
  3. Full HD. 1920×1080 pikslit. Antud video standard võimaldab teil näha väikeseid detaile laiekraaniga televiisoril.
  4. Super HD. 2304×1296 pikslit. Selle resolutsiooniga on pilt 1,5 korda teravam kui Full HD puhul.
 2. Bittikiirus. Bitikiirusest sõltub pildi määratlus (sekundis edastatava teabe arv). Kui see jääb alla 12 Mbs, ei ole teil võimalik selliseid detaile, nagu numbrimärk või auto mudel näha. Peale selle võib madal CPU kiirus põhjustada video seiskumise kuni 5 sekundiks, seega võivad mõned olulised hetked jääda nägemata.
 3. Anduri mõõtmed ning megapikslite arv. Suurema anduriga on parema kvaliteediga video. Anduri tundlikkus oleneb selle mõõtmetest, mis on väga vähese valgusega tingimustes salvestamiseks väga tähtis. Full HD video jaoks on 3–5 Mp andurit piisav. Kõrgema MP kaamera ostmine pole hea idee, sest selle funktsioone ei kasutata.
Anduri mõõtmed ning megapikslite arv
 1. Vaatenurk. Mida laiem on vaatenurk, seda suurema stseeni kaamera jäädvustab. Kuid liiga lai vaatenurk võib põhjustada moonutusi. 100–130 ° väärtusest piisab, et tagada parim vaade.
Vaatenurk
 1. Läätsede arv. Ühe läätsega esipaneeli kaamerad salvestavad ainult ees olevat teed. Seetõttu on parem osta esipaneeli kaamerad lisaläätsede pistikupesadega, parem kolmega. Nii saate salvestada sündmusi kõikidelt külgedelt.
 2. Toiteallikas. Akuga töötavad esipaneeli kaamerad ei sobi pikkadele reisidele. Ostke esipaneeli kaamera sigaretisüütaja adapteriga, kui veedate rohkelt aega autos.
Toiteallikas
 1. Paigaldamise viis. Esipaneeli kaamera klambri saab kinnitada tuuleklaasile iminapa või kahepoolse kleeplindiga. Iminapp on küllaltki suur, kuid seda on võimalik uuesti kasutada. Kleeplinti saab kasutada ühekordselt. Kaamera võib klambri külge kinnitada taskukohase keerme või kallima ning kasutajasõbraliku magnetiga.
Paigaldamise viis
 1. Lisafunktsioonid:

 • Suurem osa tänapäevastest DVR-idest on varustatud G löögianduriga, mis jäädvustab kokkupõrke hetke. Sellega aktiveerituna salvestab kaamera mõne sekundi jooksul video enne ja peale õnnetust kaitstud salvestisse.
 • Mõnes videosalvestis on olemas SD-kaardid. Nendega on võimalik vajalik videolõik üle kanda.
 • Mõned esipaneeli kaamerad on varustatud ekraaniga. See teeb võimalikuks salvestatud videote vaatamise.
 • GPS-iga kaamerad on mugavamad. GPS kohandab automaatselt aega ning kuupäeva, salvestab asukoha ning sõidukiiruse.
 • Öösel aitab liiklusõnnetust salvestada infrapuna- või LED-valgustus.

Kokkuvõte

Esipaneeli kaamera on mugav auto tarvik. See on abiks mitmete maanteel tekkinud vaidluste lahendamisel, aitab leida õigusrikkuja, kes tegi kahju teie pargitud autole. Ülal välja toodud omaduste loeteluga saate valida parima esipaneeli kaamera taskukohase hinnaga ning sobivate omadustega.

Kommenteeri

Your email address will not be published. Required fields are marked *