Kuidas puhastada drosselklapi korpust

Kuidas puhastada drosselklapi korpust

Kaasaegsed õhu sisselaskesüsteemid võivad pikka aega töötada ilma hoolduseta. Siiski on endiselt vaja võtta ennetavaid meetmeid iga 120 000 km tagant, et need veatult töötaksid. Eriti tasub puhastada drosselklapi korpust. Selle ülesandega saate hakkama ka ise, kui olete kulutanud vaid 10–20 minutit. Selles artiklis käsitleme saastunud drosseli sümptomeid ja selgitame, kuidas seda ise puhastada.

Mis on drosselklapi korpus?

See komponent on õhu sisselaskesüsteemi element, mis kontrollib põlemiskambritesse juhitavat õhu hulka. Sellel on otsene mõju õhk-kütuse segu moodustumisele. Sellel võib olla kas mehaaniline või elektriline käitus. See paigaldatakse korpusesse, mis on ühendatud jahutus-, karteri ventilatsiooni- ja kütuseaurude kontrollsüsteemide, anduri pistikute jne voolikutega. Drosselplaadi võllil on positsiooniandur, mis mõõdab gaasipedaali avanemisnurka ja kiirust. Selle anduri näitu kasutab mootori juhtseade sissepritse ja süüte reguleerimiseks.

Mis on drosselklapi korpus

Mehaaniliste osade puhul on drosselplaat ühendatud kaabli või hoova abil gaasipedaaliga: pedaali vajutamisel avaneb plaat vastava nurga alla.

Elektrilise ajamiga agregaadid sisaldavad elektrimootorit, mis vastutab õhukanali avamise eest; mootori juhtseade annab sellele mootorile käske erinevate andurite näitude põhjal.

Millised on saastunud drosselklapi sümptomid?

 • Mootori käivitusprobleemid. Ladestuse tõttu võib liblikventiil läbi viia vähem õhku kui väikeste avanemisnurkade korral vaja läheb. See viib veojõu vähenemiseni, eriti madalatel pööretel. Mõnikord mootor isegi seisab.
 • Ebastabiilne või kõrge pöörlemissagedus tühikäigul. See juhtub siis, kui mootorisse tarnitakse rohkem õhku kui vaja, kuna mehhanism on kinni avatud asendis.
 • Suurenenud kütusekulu. Mõnedes sõidukites põhjustab liigne õhuvarustus mootorisse sattumist rohkem kui vaja. Põleb tulemuseta.
 • Vähendatud mootori võimsus. Kui klapp ei avane vajaliku nurga all, saavad põlemiskambrid ebapiisavalt palju õhku. Juht võib märgata, et sõiduki dünaamika muutus märkimisväärselt halvemaks.

Kuidas puhastada gaasipedaali ilma seda sõidukist eemaldamata?

 1. Parkige oma auto tasasele pinnale, nii et teil oleks mootoriruumile juurdepääs igast küljest. Parem on töötada väljaspool või hästi ventileeritavates ruumides.
 2. Kinnitage oma sõiduk tõkiskingade abil.
 3. Avage kapott. Ühendage aku negatiivne klemm lahti.
 4. Leidke drosseli korpus. See peaks asuma kuskil õhufiltri ja sisselaskekollektori vahel. Kui teil on komponendi leidmisega probleeme, paluge kaaslasel vajutada gaasipedaali, et näha, kuidas gaasiventiil avaneb.
 5. Määratlege, milliseid tööriistu peate õhufiltri toru eraldamiseks. Valmistage need ette. Lisaks tööriistadele vajate kaitsekindaid ja -prille, paberrätikuid, natuke mootoriõli, pehmet väikest harja või pehmet lappi, maskeerimislinti või spetsiaalset silmapaistvat teipi ja puhastusvahendi purki.
 6. Märgistage maskeeriva lindi või silmapaistva teibi abil kõik voolikud, mis peate gaasipedaali korpuse ja õhukanalisse jõudmiseks eemaldama.
 7. Kruvikeeraja või mutrivõtmega vabastage õhukanali kinnitav klamber.
 8. Eemaldage toru ettevaatlikult. Veenduge, et te ei kahjusta tihendit, kui see on olemas. Tehke seda tööd hoolikalt, et mitte lahti ühendada elektriühendusi ja voolikuid. Kui seguklapi korpus on mõlemalt poolt ühendatud õhutorudega, piisab ainult ühe neist eemaldamisest.
 9. Pange oma kaitseprillid ja kindad.
 10. Pihustage gaasipesuseade komponendi sisepinnale. Laske segul leotada 5–10 minutit.
Pihustage gaasipesuseade komponendi sisepinnale
 1. Eemaldage mustus pintsli või pehme lapiga. Pange tähele: mõnel drosselklapil on spetsiaalne molübdeenkate. Sa peaksid neid puhastama erilise ettevaatusega.
 2. Lahustunud sademega puhastusvahendi jääkide eemaldamiseks kasutage paberrätikuid. Vajadusel töödelge pinda teist korda.
 3. Pühkige koost kuivalt.
 4. Kandke gaasipedaalile tilk õli. Levitage seda näiteks vatitupsuga.
 5. Kinnitage sisselasketorustiku toru ja pingutage klambrit umbes sama jõuga, nagu algselt pingutati. Pange kõik eemaldatud voolikud tagasi oma kohtadesse.
 6. Käivitage mootor. Lase sellel mõni minut jõude olla.
 7. Tehke proovisõit. Kui mootoriprobleemid olid põhjustatud määrdunud gaasipesast, peaksid need kaduma.

Kuidas puhastada gaasipedaali autost eemaldades?

 1. Komponendi lahtivõtmine võimaldab seda puhastada nii põhjalikult kui võimalik. See võtab siiski rohkem aega. Toimige järgmiselt:
 2. Korrake eelmise loendi samme 1, 2, 3, 4 ja 5. Pidage meeles, et võib-olla vajate rohkem tööriistu, kuna peate kogu komplekti eemaldama. Lisaks on soovitatav jahutusvedeliku ja ka värske jahutusvedeliku tühjendamiseks ette valmistada puhas anum, mis on identne praegu kasutatavaga.
 3. Eemaldage õhufiltri korpus, kui on vaja pääseda gaasipedaali korpusele.
 4. Vabastage kõik klambrid ja eraldage seejärel kõik elektripistikud, voolikud ja torud, moodustades gaasipedaali korpuse. Jahutussüsteemi vooliku eemaldamisel olge eriti ettevaatlik, eriti kui mootor töötas enne seda: jahutusvedelik võib olla kuum.
 5. Vabastage gaasipedaali kere kinnitused ja eemaldage see autost. Mõnes sõidukis on täiendav kinnitus – kronstein. Kui gaasipedaali kasutatakse mehaaniliselt, peate gaasipedaali lahti ühendama.
 6. Katke sisselaskekollektori ava, et mustus seadmesse ei satuks.
 7. Eemaldage tühikäigul töötav õhukontrollklapp gaasihoovast. Seda tuleb ka puhastada.
 8. Kandke auto drosselklapi pinnale puhastusainet ja töödelge sellega kõik raskesti ligipääsetavad õõnsused. Eemaldage saaste pintsli ja paberrätikute või pehme lapiga.
Kandke auto drosselklapi pinnale puhastusainet ja töödelge sellega kõik raskesti ligipääsetavad õõnsused
 1. Kuivatage puhastatud elemendid.
 2. Puhastage seguklapi korpuse kinnituskoht ja paigaldage uus tihend.
 3. Paigaldage kõik komponendid tagasi oma kohtadesse vastupidises järjekorras.
 4. Kontrollige jahutusvedeliku taset. Vajadusel lisage.
 5. Reguleerige komponent uuesti. Loe edasi ja saa teada kuidas.

Mehaaniliselt juhitava gaasihoova reguleerimine

 1. Eemaldage klemmid aku küljest 15 minutiks. Seejärel ühendage need uuesti. Kui olete need seadme puhastamise ajal juba eemaldanud, saate selle sammu vahele jätta.
 2. Käivitage mootor. Lasta sellel jõude töötada 10 minutit. Pidage meeles mitte täiendavaid energiatarbijaid sisse lülitada.
 3. Seisake mootor umbes 10 sekundit. Alustage uuesti.
 4. Oodake, kuni toiteseade soojeneb töötemperatuurini. Pärast seda võite sõidukit kasutama hakata.
 5. Pange tähele: peate võib-olla sõitma 150–200 km, kuni tühikäik stabiliseerub.

Elektrooniliselt juhitava drosseli uuesti reguleerimine 

 1. Reguleerimisprotsess võib erinevates sõidukites erineda. Seetõttu tutvuge enne protseduuri alustamist sõiduki kasutusjuhendiga, kus on täpsed sammud. Üldine algoritm on järgmine:
 2. Õppige protseduuri ja proovige seda meelde jätta. Peate kiiresti tegutsema, nii et teil pole aega üksikasju kontrollida.
 3. Käivitage mootor. Soojendage see töötemperatuurini.
 4. Peatage see 10 sekundiks.
 5. Lülitage süüde sisse 3 sekundiks.
 6. Vajutage 5 korda kiiresti gaasipedaali. Üks depressioon peaks võtma ühe sekundi.
 7. Vajutage gaasipedaal põrandale 7 sekundiks. Hoidke seda all, kuni märgutuli “Kontrolli mootorit” põleb ühtlaselt ja hoidke seda veel 3 sekundit.
 8. Vabastage gaasipedaal ja käivitage mootor.

Kuidas vältida gaasipedaali määrdumist?

 • Kasutage ainult kvaliteetset kütust. Vastasel juhul satuvad lisandid ja saasteained mootori sisse, põhjustades drosseli korpusele kiireid süsinikuladestusi. Samal põhjusel ei tohiks unarusse jätta kütusefiltri vahetamist. Soovitatav on kütusepaaki aeg-ajalt loputada.
 • Õige aja jooksul vahetage õhufilter. Veenduge alati, et sisselaskesüsteem oleks õhukindel. See lihtne kontroll hoiab ära filtreerimata õhu imemise sisselaskesüsteemi kohtades, kus selle komponendid pole tihedalt ühendatud.
 • Veenduge alati, et karteri ventilatsioonisüsteem oleks tõrgeteta. Selle talitlushäired põhjustavad õlimahlade kiire moodustumist gaasipedaali korpuse elementidel.

Järeldus

Mootori stabiilsus ja jõudlus sõltuvad sõlmede õigest tööst. Seetõttu on drosseli korpuse puhastamine sisselaskesüsteemi kohustuslik hooldusprotseduur. Meie näpunäited aitavad teil seda ise teha ja säästa remonditöökoja teenustel.

[Total: 0   Average: 0/5]