Uued elektriautod aastal 2021

Uued elektriautod aastal 2021

Kui veel kümme aastat tagasi oli elektriauto midagi eksootilist, midagi, mida võisid endale lubada kas väga rikkad või väga ekstsentrilised inimesed (või need, kes olid mõlemat), siis tänapäevaks on sellest saanud üldlevinud sõidukitüüp, mille osakaal toodetavate autode üldarvus pidevalt kasvab. Samuti nagu toodetavate autode arv, on hüppeliselt kasvanud ka elektriauto markide valik: aastal 2021 on raske leida suuremat autotootjat, kelle mudelivalikust ei leia vähemalt ühte elektriautot.

Nõnda võib uue elektriauto valimine 2021. aastaks olla muutunud parajat peavalu tekitavaks küsimuseks. Mõned autotootjad panustavad eelkõige auto keskkonnasõbralikkusele, teised väikestele mõõtmetele, kolmandad üldisele praktilisusele ning neljandad hoopis auto sportlikele omadustele. Seetõttu teeme järgnevalt ülevaate 2021. aasta uutest elektriautodest. Siit leiate ülevaate mõningatest 2021. aasta uutest mudelitest, ükskõik, kas tegu on täiesti uue mudeliga või juba varasemalt olemas olnud mudeli uusversiooniga. Nimekirjas leidub nii taskukohaseid pereautosid, stiilseid maastureid, võimsaid sportautosid kui ka praktilisi väikseid linnaautosid – midagi igale maitsele.

Volvo XC40 Recharge P8

Elektriauto: Volvo XC40 Recharge P8

Volvo XC40 Recharge P8 – Volvo esimene elektrisõiduk, põhjamaiselt minimalistliku disainiga XC40 Recharge jagab oma riistvara Volvo sõsarbrändi Polestar mudeliga Polestar 2. Maasturi üheks eeliseks lisaks pilkupüüdvale disainile on selle suur jõudlus: linnamaasturi kaks elektrimootorit suudavad toota tervelt 402 hobujõudu. Probleemseks võib kujuneda aga selle endale lubamine, sest Volvo küsib elektriauto eest umbkaudu 60 000 eurot.

Mazda MX-30

Mazda MX-30 – Mazda uus elektriauto on võrreldes Volvoga oluliselt taskukohasem, sest selle elektriauto margi eest tuleb välja käia umbkaudu 30 000 eurot. Linnamaasturi miinuseks on aga tõsiasi, et selle sõiduulatus on vaid pisut üle 200 kilomeetri. Kui teil aga pole üldiselt pikemaid autosõite ette vaja võtta, siis võib Mazda uus elektriauto olla midagi just teile.

Fiat 500

Elektriauto mark - Fiat 500

Fiat 500 – Kui te otsite keskkonnasõbralikku, väikest ja hea hinnaga linnaautot, siis on uus Fiat 500 kindlasti midagi, mida kaaluda. Elektriauto sõiduulatus on 320 kilomeetri ringis, mis on enam kui piisav, et linnas kiireid otsi teha. Samas, arvestades, et auto baasmudeli kiirendus 0-100 km/h on 9,5 sekundit, siis ei tasu sellest kompaktsest Itaalia väikeautost liigset käbedust oodata.

Hyndai Kona Electric

Autoosad Hyndai Kona Electric jaoks

Hyndai Kona Electric – Selle elektriauto margi uus ja värskendatud interjööri ning esituledega 2021. aasta mudel viib elektrilise peresõbraliku linnamaasturi kvaliteedistandardi uuele tasemele. See futuristliku välimusega uus elektriauto pole mitte ainult taskukohane, vaid omab ka 450-kilomeetrist sõiduulatust.

Porsche Taycan Cross Turismo

Elektriauto: Porsche Taycan Cross Turismo

Porsche Taycan Cross Turismo – Algselt pidi Porsche selle võimsa sportauto avalikustama juba 2020. aastal, kuid olude sunnil lükati selle elektriauto avalikustamine edasi 2021. aastasse. Ehkki Taycan Cross Turismo pole kindlasti midagi kõigi ostjate rahakottidele, on selle jõunäitajad tõeliselt tähelepanuväärsed: juba baastaseme mudelil on 523 hobujõudu ning Turbo S mudelil saab olema peadpööritavad 751 hobujõudu.

Škoda Enyaq iV

Škoda Enyaq iV – Selle Eestis äärmiselt populaarse autotootja uus elektriauto jätkab tootja enda poolt seatud väga kõrget kvaliteedistandardit. Autos on peaaegu sama palju ruumi kui nende mudelil Kodiaq ning see pakub sõiduulatust, mis varieerub – sõltuvalt mudelist – 450 ja 510 kilomeetri vahemikus. Samas pole selline mugavus just liialt soodne: auto mudelite valik algab umbkaudu 35 000 eurose hinnasildiga.

Tesla Model S Plaid

Uus elektriauto: Tesla Model S Plaid

Tesla Model S Plaid – Tesla on elektriautode pioneer ning lipulaev olnud juba aastaid, kuid nende uue mudeliga S Plaid tõstab Ameerika autotootja lati uuele tasemele. Ehkki elektriauto hinnaks saab olema üle 150 000 euro, on selle uue elektriauto tehnilised näitajad vastavalt ulmelised. Nagu 322 km/h tippkiirusest ja enam kui 1100 hobujõust küllalt ei oleks, saab S Plaidi kiirendus 0-100 km/h olema väidetavalt all kahe sekundi.

Renault Zoe

Elektriauto: Renault Zoe

Renault Zoe – Seda väikeautot võib omal moel, ehkki teistel põhjustel kui Teslat, samuti pidada elektriautonduse sümboltooteks. Elektriautot on toodetud juba 2012. aastast ning nende üheksa aasta jooksul on selle näitajaid ja omadusi järjest parandatud – sama kehtib ka uue, 2021. aasta mudeli kohta. Auto sisustust on tehtud kaasaegsemaks ja mugavamaks ning parandatud on ka selle sõiduulatust, mis peaks nüüd ulatuma ligi 400 kilomeetrini. Auto hind sõltub täpsest mudelist lähtuvalt ja peaks jääma 25 000 euro kanti.

BMW i3

BMW i3 - uus elektriauto 2021

BMW i3 – BMW on üks maailma tuntumaid sport- ja luksusklassi autode tootjaid ning nad ei valmista mudeliga i3 neile seatavate ootuste osas pettumust. Ehkki selle väikse elektrilise linnaauto välimus on võrreldes BMW tavatoodanguga harjumatu, teeb i3 oma tööd hästi, andes välja 170 hobujõudu ning kiirendades 0-100 km/h 7,3 sekundiga. Probleemiks, nagu BMW toodangu puhul tihti, on aga selle kallim hind võrreldes teiste elektriauto markidega.

Honda E

Honda E – Honda esimene elektriauto paistab silma oma stiilse retrokujundusega, olles samas vaieldamatult innovatiivne ja omades lademetes kaasaegset tehnoloogiat. Probleemiks võivad aga kujuneda kaks asjaolu. Esiteks on too uus elektriauto võrdlemisi kallis, sest baasmudeli eest küsitakse juba 30 000 eurost hinda. Ning kui siia juurde arvata tõsiasi, et auto sõiduulatus on vaid ligikaudu 220 kilomeetrit, siis tasub enne ostmist mõelda hoolega, mis omadusi te elektriautolt eelkõige ootate.

Volkswagen ID 4

Volkswagen ID 4 – Volkswagen on erinevaid väikseid populaarseid elektriautosid (e-Up, e-Golf) tootnud juba aastaid ning paiskab nüüd turule oma esimese ülemaailmse luukpäraga ristandauto ehk krossoveri. Elektriauto tippkiiruseks saab olema 160 km/h ning kiirendus 0-100 km/h võtab 8,2 sekundit.

Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron – Autotööstus tervikuna on viimaste aastate jooksul hakanud lisaks elektriautodele üha nema tootma maastureid, seega on loogiline, et need kaks kontseptsiooni ühendades on tulemuseks midagi menukat. Selle mõtlemisega on kaasa läinud Audi, kelle e-tron on tõenäoliselt üks parima välimusega saadavalolevaid elektriautosid. Selle kaksikmootor suudab välja anda pisut üle 300 hobujõu, kuid nagu mitmete siin nimekirjas olevate autode puhul, on isegi baasmudeli hind soolane, jäädes 70 000 euro kanti.

Peugeot e-208

Elektriauto: Peugeot e-208

Peugeot e-208 – Peugeot’ uue e-208 saab endale soetada seevastu oluliselt taskukohasema hinnaga. Moodsa välimusega Prantsuse elektriauto eest tuleb välja käia 32 000 euro ringis ning selle sõiduulatus on ligikaudu 350 km. Elektriauto liitiumaku suudab anda mootorile piisavalt jõudu, et küündida 134 hobujõuni. Võttes arvesse eelnevat ning auto meeldivalt mugavat ning maitsekat sisustust, on tegu vägagi arvestatava elektriauto mudeliga.

Nissan Leaf

Autoosad elektriauto Nissan Leaf jaoks

Nissan Leaf – Tegu on maailma ühe populaarseima elektriautoga – ning selleks on ka põhjust, sest uue põlvkonna uuendatud Nissan Leaf pakub kõike, mida vaja. Luukpära on toodetud juba 2010. aastast, kuid uus, 2021. aasta mudel on võrreldes elektriauto varasemate versioonidega märkimisväärselt kaasaegsem. Sõiduulatus on sõltuvalt valitud elektriauto mudelist 240-360 kilomeetrit ning selle hind jääb vahemikku 26 000 – 37 000 eurot.

Smart Fortwo

Uus elektriauto 2021: Smart Fortwo

Smart Fortwo – Tegu on tõenäoliselt ühe väikseima saadavaloleva elektriautoga. Seetõttu on see ideaalne valik kitsastesse linnatingimustesse ning tagab parkimiskoha leidmise peaaegu kõigis oludes. Auto kaal on vaid 1100 kg ning pikkus 2,7 meetrit, mistõttu on selle mootori 82 hobujõudu auto jaoks piisavad. Samas tasub meeles pidada, et maanteesõiduks pole kindlasti tegu optimaalse valikuga, seda nii sõidukogemuse kui lühikese sõiduulatuse tõttu. Seda kompenseerib aga elektriauto konkurentsitult madalaim hind: hea pakkumise korral saate selle endale osta vaid 14 000 euro eest.

    Teie profiil on teie isiklik assistent

    Saate jälgida auto kulutusi, pidada auto logi ja asendusgraafikut, salvestada lemmikmaterjale, märkusi ja dokumente.