Asendage Hammasrihma komplekt ise

Hammasrihma komplekt ise vahetamine – manuaalid ja videoõpetused

Abistavad juhised ja nõuanded Hammasrihma komplekt asendamiseks
Mark
Mudel
Autovaruosade kategooria
Kahjuks pole teile huvipakkuvad manuaalid veel saadaval.
Palun täpsustage oma auto mudel ja täitke ära allpool olev vorm, määratledes milliseid manuaale soovite saada. Anname teile e-maili teel teada niipea, kui need valmis on. Kui teile pakuvad huvi mitmed manuaalid, palun andke meile kommentaarides teada.
Hammasrihma komplekt vahetamine: videoõpetused

Enim vaadatud autoremondi videoõpetused

  • Vaadake kuidas probleemi lahendada oma autoga: videojuhend
    Õpetus: Kuidas vahetada veepump mudelil TOYOTA LAND CRUISER PRADO J150

Korduma kippuvad küsimused, mis puudutavad veepumba ja hammasrihma komplekti väljavahetamist

Kuidas ma saan aru, et veepump ei ole töökorras?

Rikkis pumbale viitavad kaudselt mootori temperatuuri ebanormaalne tõus ning autos esinev tugev antifriisi lõhn. Peale selle võib kapoti alt kuulda iseloomulikku müra. Kui panete tähele neid märke, kontrollige pumpa. Talitlushäire sümptomiks on lekkiv pumba pesa või korpus. Samuti tuleb kontrollida laagrit, õõtsutades pumba ajamit küljelt küljele; see ei tohiks olla vaba vahemaaga. 

Kas ma võin oma autot ilma veepumba ta kasutada?

Ei või. Veepump on üks jahutussüsteemi põhielementidest ning selle rike võib kaasa tuua mootori ülekuumenemise ja purunemise. Peale selle muudab auto disain pumba asendamatuks: selle rihmaratas on ajastusmehhanismi või lisatarviku ajami komponent. Ilma selle komponendita pole võimalik tagada veorihmade nõuetekohast pingulolekut.

Kas veepumpa ja hammasrihma tuleb koos väljavahetada?

Jah. Veepumpa ning hammasrihma koos rihmaratastega tuleb alati välja vahetada koos. Antud komponentidel on praktiliselt sama kasutusaeg ning isegi väikseimad riknemised ei ole nende puhul lubatud, kuna mootori jõudlus sõltub otseselt klapiajamist.