Asendage Kastiõli ise

Kastiõli ise vahetamine – manuaalid ja videoõpetused

Abistavad juhised ja nõuanded Kastiõli asendamiseks
Mark
Mudel
Autovaruosade kategooria
Kastiõli vahetamine: videoõpetused

Top remondijuhendid

Kastiõli vahetamine: videoõpetused

Enim vaadatud autoremondi videoõpetused

  • Vaadake kuidas probleemi lahendada oma autoga: videojuhend
    How to replace transmission oil / gear oil on OPEL ASTRA G CC (F48, F08) [TUTORIAL AUTODOC]
  • Vaadake kuidas probleemi lahendada oma autoga: videojuhend
    How to replace transmission oil / gear oil on VW TRANSPORTER 4 (T4) [TUTORIAL AUTODOC]
  • Vaadake kuidas probleemi lahendada oma autoga: videojuhend
    How to replace transmission oil / gear oil on SKODA FABIA 1 (6Y5) [TUTORIAL AUTODOC]

Parandus- ja hooldusmanuaalid

Levinud küsimused ülekandevedeliku või käigukasti õli vahetamise kohta

Mida ülekandevedelik ja käigukasti õli teevad?

Manuaalkäigukastides, ülekandekorpustes ja diferentsiaalides kasutatava õli peamiseks ülesandeks on antud mehhanismide liikuvate osakeste määrimine. See kaitseb kokkupuutuvaid detaile abrasiivse kulumise ning kriimustuste eest. Tänu õlitamisele liiguvad osad sujuvamalt, mis soodustab sõiduki kütusesäästlikkust. Lisaks sellele eemaldab õli hõõrdepaaridelt kuumust ja kulumisprodukte, õli kiht, mis moodustub komponentide pinnale, ennetab korrosiooni teket.

Ülekandevedelikul on samad funktsioonid ka automaatkäigukastides ning seda kasutatakse veel pöördemomendi edastamiseks mootori hoorattalt käigukasti võllidele.

Kuidas aru saada, millal on õige aeg õli või vedeliku vahetamiseks?

Käigukasti õli on manuaalkäigukastide puul soovitatav vahetada keskmiselt iga 90 000–100 000 km tagant. Poolautomaatsete käigukastide vedeliku kasutusiga on lühem - kestab ligikaudu 50 000–60 000 km. Kui auto on kasutusel karmides tingimustes, nagu näiteks maastikul, tuleb võib-olla seda tihedamini vahetama. Igal juhul määrab vahetamise intervalli tootja ning see on välja toodud sõiduki kasutusjuhendis. Kui automaatkäigukasti käiguvahetuse ajal esineb jõnksatusi, siis tähendab see seda, et käigukasti vedeliku peab välja vahetama.

Mis juhtub, kui ma seda ei vaheta?

Aja möödudes käigukasti õli või ülekandevedelik oksüdeerub, mis mõjub kahjulikult selle määrde- ja korrosioonivastastele omadustele. Lisaks saastatakse see metallist kildudega, mis toimivad abrasiivselt ja kiirendavad komponentide kulumist. Sage rattatiir võib tekitada sinna süsiniku setteid. Kõik see põhjustab ülekandeelementide kiiret kulumist, vähendab sõiduki kütusesäästlikkust ning käiguvahetuse lihtsust.