Asendage Kastiõli ise

Kastiõli ise vahetamine – manuaalid ja videoõpetused

Abistavad juhised ja nõuanded Kastiõli asendamiseks
Mark
Mudel
Autovaruosade kategooria

Kastiõli vahetamine: samm-sammulised juhised

Siit leiad kasulikke juhiseid ja näpunäiteid selle kohta, kuidas vahetada Kastiõli populaarsetel automudelitel. Meie ekspertide professionaalsete soovituse järgimine selle osas, kuidas oma autol Kastiõli välja vahetada, aitab sul sellega ise hakkama saada. Vali selektorist oma auto ja lae alla tasuta juhised ja videod.
Kastiõli vahetamine: videoõpetused

Enim vaadatud autoremondi videoõpetused

 • Kastiõli vahetus DIY - online video
  How to change transmission oil / gear oil on OPEL ASTRA G CC (F48, F08) [TUTORIAL AUTODOC]
 • Kastiõli paigaldamine ise - videojuhiste SKODA FABIA
  How to change transmission oil / gear oil on SKODA FABIA 1 (6Y5) [TUTORIAL AUTODOC]
 • Kuidas ja millal vahetada Kastiõli VW TRANSPORTER IV Bus (70XB, 70XC, 7DB, 7DW): videoõpetus
  How to change transmission oil / gear oil on VW TRANSPORTER 4 (T4) [TUTORIAL AUTODOC]
Kas soovite saada rohkem kasulikku infot?

Küsige küsimusi või jagage oma remondialaseid teadmisi autofoorumis. Tellige teavitused, sest nii ei jää te uutest juhistest ilma.

Vahetamine: Kastiõli - parima meetodi juhend

Kastiõli: Vahetamise videojuhised - AUTODOC CLUBi esitusloend

 • Vahetage Kastiõli ise - tasuta videoõpetus
  Play all playlists
  How to change transmission oil tutorial | Step-by-step video guide
Kastiõli DIY tõrkeotsingu juhend
Nõuanded autohoolduse kohta
 • Kastiõli asendamine ja palju muud - tasuta video näpunäiteid
  Coolant comparison test | AUTODOC
 • Kastiõli asendusnõuanded
  How to polish your car | AUTODOC tips
 • Kastiõli hooldusjuhendid
  How to remove scratches from car plastic | AUTODOC tips
 • Kastiõli hooldusnõuanded
  Top 5 mistakes when buying car parts
Installeerige AUTODOC CLUB äpp!
Teie personaalne autokulutuste haldaja, hooldusnõuanded saabuvatest aegadest ja hooldusintervallid, DIY parandusjuhendid - kõik see teie telefonis.
Õpetused Kastiõli vahetamine - skaneeri QR-kood
Skaneeri

Äpi alla laadimiseks:

 • - skaneerige QR-kood
 • - laadi App Store`st alla
 • - laadi Google Play`st alla
Teie profiil on teie isiklik assistent

Saate jälgida auto kulutusi, pidada auto logi ja asendusgraafikut, salvestada lemmikmaterjale, märkusi ja dokumente.

Kõige levinumate DTCde loetelu - leia probleemi tähendus ja saa teada, kuidas see lahendada

Kastiõli: kõige levinumad diagnostikakoodid

Korduma kippuvad küsimused transmissiooniõli vahetamise kohta

Mida transmissiooniõli teeb?

Manuaalkäigukastides, jaotuskastides ja diferentsiaalides kasutatava õli peamine ülesanne on nende mehhanismide liikuvate osade määrimine. See kaitseb kokkupuutuvaid osi abrasiivse kulumise ja kriimustuste eest. Tänu määrimisele liiguvad osad sujuvamalt, mis aitab kaasa kütusesäästlikkusele. Lisaks eemaldab õli hõõrdepindadelt kuumuse ja kulumisel tekkivad jäägid; osade pinnale moodustuv õlikelme hoiab ära korrodeerumise.

Transmissiooniõli täidab samu funktsioone automaatkäigukastides ning seda kasutatakse lisaks mootori hoorattalt pöördemomendi edastamiseks käigukasti võllidele.

Kuidas ma tean, et on aeg transmissiooniõli vahetada?

Manuaalkäigukasti transmissiooniõli on soovitatav vahetada keskmiselt iga 90 000 - 100 000 km järel. Poolautomaatsete käigukastide õli eluiga on lühem, umbes 50 000 - 60 000 km. Kui autot kasutatakse rasketes tingimustes, näiteks maastikul, peate võib-olla seda sagedamini vahetama. Igal juhul paneb asendamise intervallid paika tootja ning see on täpsustatud tehasejuhendis. Automaatkäigukasti puhul võib käiguvahetusel ilmnev nõksumine näidata vajadust transmissiooniõli vahetamiseks.

Mis juhtub, kui ma ei vaheta transmissiooniõli?

Aja jooksul transmissiooniõli oksüdeerub, mis kahjustab omakorda selle määrivaid ja korrosioonivastaseid omadusi. Lisaks saastub see metallitükikestega, mis kraabivad ja kiirendavad osade kulumist. Rataste tihe kaapamine võib põhjustada süsiniku ladestumise õlisse. Kõik see viib käiguvahetuse osade kiire kulumiseni, vähendab sõiduki kütusesäästlikkust ja käiguvahetuse kergust.

Mis värvi on transmissiooniõli?

Uus transmissiooniõli on sageli punane, kollane või oranž. Töö ajal võib see muutuda tumepunaseks või pruuniks. Transmissiooniõli tumenemine ei tähenda alati selle halba seisukorda. Kui see on selge ja ilma tugeva põlemislõhna, nähtavate saasteainete ja lisanditeta, saab seda ikkagi kasutada. Ning vastupidi, hägune tume õli, millel on tugev põlemislõhn ja nähtavad mehaanilised lisandid tähendab, et õli tuleb viivitamatult välja vahetada, samuti tõendab see tõrkeid käigukasti töös.

Mis on transmissiooniõli madala taseme tunnusmärgid?

atkuv sidur, põlemise lõhn, käigu libisemine (käigukasti hõõrduvate elementide omavaheline libisemine), ebatavalised helid ning aeglane või iseeneslik käiguvahetus võivad näidata transmissiooniõli madalat taset automaatkäigukastides. Tagaveolistes sõidukites võib ülesmäge sõites või kiirendades õhk õlitorudesse sattuda. Selle tulemusel väheneb õlirõhk, ühendus mootoriga katkeb ja sõiduk aeglustub. Ebapiisav õlitase võib põhjustada isegi mootori väljasuremist. Mõnel juhul jätkab mootor töötamist, kuid auto ei liigu edasi.

Madal õlitase põhjustab manuaalkäigukastide pragunemist ning katkumist ja vibratsioone käiguvahetusel.

Kontrollige õlitaset ja veenduge, et probleemi põhjustajaks on madal õlitase. Automaatkäigukastiga autod on selleks tarbeks tavaliselt varustatud mõõtevardaga. Mõnedel sõidukitel peate käigukasti õlivannil korgi lahti keerama. Manuaalkäigukastiga autodel võib see kork olla paigaldatud vasaku esiratta taha. Täpsemad juhised õlitaseme kontrollimiseks leiate oma auto tehasejuhendist.

Kas transmissiooniõli on raske vahetada?

Jah, see protseduur on üsna töömahukas ja nõuab enamikul juhtudel spetsiaalsete seadmete kasutamist. Enne värske transmissiooniõli lisamist tuleks lisaks käigukasti uhtuda, et eemaldada sellest süsiniku sademed, jäätmed ja kokkupuutuvate osade jäägid. Selleks kasutatakse spetsiaalseid lisandeid.

Selle protseduuri kestus sõltub õlivahetuse tüübist: see võib olla osaline või täielik. Esimene tähendab ainult teatud koguse õli nõrutamist. See töö võtab umbes tunni ja selleks pole vaja spetsiaalseid seadmeid. Osaline vahetus pole aga nii tõhus. Täielik õlivahetus nõuab spetsiaalset varustust ja see võtab umbes kolm tundi.