Mida teha, kui võti on süütelukku kinni jäänud

Mida teha, kui võti on süütelukku kinni jäänud

Võib-olla on teil esinenud olukord, kui enne reisiga alustamist mõistate, et võti ei keera süüdet. Mõnikord teil õnnestub seda lõpuks keerata, kuid pärast reisi ei saa seda enam üldse süütest eemaldada. Selles artiklis tutvustame otsime kokki kiilumise põhjuseid ja lihtsamaid meetodeid selle probleemi lahendamiseks.

10 põhjust, miks võti ei tule süütelukust välja

Teie rool on lukus

Peaaegu kõik kaasaegsed autod on varustatud vargustevastase turvasüsteemiga. Teatud juhtudel lukustab see rooli ja süüteluku ennetamaks, et autosse sissetungijad ei saaks teie autoga sõita. Lukustus aktiveerub juhul, kui rooli pööratakse ilma võtmeta süütelukus või näiteks kui proovite kasutada vale või tugevalt kulunud võtit. Vahel on probleemi põhjuseks katse keerata silindrisse mittetäielikult sisestatud võtit. Lisaks sellele on võimalik kaitsesüsteemi käivitada siis, kui parkides on auto rattad täielikult ühele poole keeratud või kui esirattad on toetatud vastu äärekivi või muu takistuse vastu. Kui lukustusfunktsioon on sisse lülitatud, kuulete tavaliselt eristavat klikki ega saa võtit süütelukust kätte.

Mida teha: Pöörake rooli õrnalt vasakult paremale, proovides samal ajal võtit keerata. See aitab rooli lukust avada. Ärge tõmmake võtit liiga tugevalt, et seda mitte murda.

Võti on deformeerunud

Kui kannate võtit näiteks taskus või rahakotis või kasutate seda muudel eesmärkidel, võib see kõverduda. Mõnikord ei tule võti sellepärast süütest välja või ei saa seda sinna isegi panna.

Mida teha: Olete märganud, et teie võti on paindunud? Vältimaks lüliti silindri kahjustusi ärge proovige seda kasutada. Käivitage auto tagavara süütevõtmega. Kui teil seda pole, võtke ühendust autoteenindusega. Spetsialistid taastavad võtme esialgse kuju kiiresti või teevad sellest koopia. Kui asetasite paindunud võtme süütesse ja see on sinna kinni jäänud on teil selle eemaldamiseks vaja professionaalset abi.

Ukselukk on külmunud

See võib juhtuda, kui väljas on külm ja lukusilindrisse on kogunenud vett.

Mida teha: Kui olete oma autot pikka aega väljas külma käes või kütteta ruumis hoidnud ning kahtlustate, et lukk on külmunud, proovige seda lahti sulatada. Selleks soojendage oma võtit tulemasina või küünla abil ja sisestage see lukku. Korrake seda toimingut mitu korda. Võite kasutada ka spetsiaalset lukusulatusõli. Edaspidiste probleemide vältimiseks tagage ventilatsioonisüsteemi stabiilne töö. Enne oma auto pikaajalist ladustamist tuulutage salong, nii vähendate selle temperatuuri ja kondenseerumist.

Auto aku on tühi

Mõnes autos on nii, et kui aku on tühjaks saanud lukustatakse võti süütelukku.

Auto aku on tühi
Mida teha: Lülitage esituled sisse. Kui tuled ei põle, on probleem ilmselt akus. Mõõtke voltmeetri abil auto aku klemmide pinget. Kui see on alla 11,7 V, on aku täitsa tühi. Ilmselt tuleb see, kas asendada või taastada. Kui teil pole multimeetrit üritage autot kiirkäivitada. Kui see hakkab tööle, on probleem akus. Kui ei, siis on rike teist tüüpi.

Võtme hambad on kulunud

Madala kvaliteediga tooted, mis on valmistatud vähe vastupidavatest materjalidest kuluvad abrasiivselt üsna kiiresti. Võti on süütes liiga lõdvalt ning ei haaku liikuvate süütesilindri osadega korrektselt.

Mida teha: Võrrelge kasutatavat võtit tagavaravõtmega. Kui näete kulumisjälgi, vahetage võti välja. Kui vana võti on süütelukku kinni jäänud, proovige seda õrnalt vasakule-paremale ning edasi-tagasi liigutada. Ilmselt õnnestub teil leida liikumine, mis käivitab mehhanismi.

Lüliti silindri rike

See kulub aja jooksul. Rike võib ilmneda veelgi kiiremini tänu autojuhtide harjumusele kinnitada võtmete külge raskeid võtmehoidjaid või teisi dekoratsioone. Kui auto liigub, panevad need mehhanismi osadele lisakoormust.

Lüliti silindri rike
Mida teha: Kui teil õnnestub võti süütelukust kätte saada, kasutage varuvõtit. Kui võtme kinni jäämine, kui probleem püsib, on lülitussilinder kulunud. Selle asendamiseks võtke ühendust autotöökojaga.

Lüliti silinder ja võti määrdusid

Vale määrde kasutamine põhjustab mustuse kogunemist mehhanismi ja see võib aja jooksul kinni jääda. Tavaliselt määrduvad võtme sälgud, kui seda kasutatakse muul otstarbel kui näiteks pakkide lindi rebimiseks pakkide avamisel.

Mida teha: Lüliti puhastamiseks kasutage vedelikku WD-40 või muud penetreerivat õli, pihustades seda otse võtme auku. Kui võimalik, puhuge silinder läbi suruõhuga. Pärast lüliti läbi puhumist ja puhastamist määrige seda. Pühkige ka võtit WD-40, alkoholi või lahustiga niisutatud ebemevaba lapiga.

Vale käigu valik

Automaatkäigukastiga autodes on võti lukustatud süütelukku, kuni sisse on lülitatud Park käik. Manuaalkäigukastiga autodes süüteluku vabastamiseks peab käigukang olema neutraalasendis.

Vale käigu valik
Mida teha: Pärast reisi veenduge, et automaatkäigukasti käigukang on Park-asendis. Kui te ei teinud nii aga olete oma auto juba peatanud ja mootori seiskanud, vajutage piduripedaali ja pange käigukang park-asendisse. Proovige võtit ettevaatlikult eemaldada. Kui see on võimatu kontrollige, kas käigukangi sellesse asendisse üldse on võimalik lukustada. Kui see on liigutatav ka pärast mootori seiskamist, viige auto töökotta, et kontrollida pöördemomendi muundurit, automaatkäigukasti kaablit ja käigukangi ning piduripedaali lukustusmehhanismi.
Kui teie autol on manuaalne käsikäigukast, vajutage siduripedaal alla, pange käiguvahetushoob neutraalasendisse ja eemaldage võti süütelukust seda kergelt raputades.

Võti pole õigesse asendisse pandud

Mõnikord autojuhid unustavad võtme lukustusasendisse keerata.

Võti pole õigesse asendisse pandud
Mida teha: Vaadake süütelukku. Sellel on mitu märgistust, mis vastavad erinevatele režiimidele: “süüde sees”, “käivita mootor”, “lukusta” (või “parkimine”). Veenduge, et võti on “lukustatud” või “0” asendis. Vajadusel muutke selle positsiooni.

Komponent on katki

Liiga suure jõu rakendamine, kui proovite võtit süütelülitil keerata, võib põhjustada selle purunemise. Mehhanismi jäänud võtme fragmenti on keeruline eraldada.

Mida teha: Üritage fragment spetsiaalse ekstraheerija abil eemaldada. Kui teil sellist tööriista pole, otsige professionaalset abi. Ärge kasutage improviseeritud vahendeid purunenud otsa eraldamiseks, nii võite silindrit kahjustada.

Järeldus

Vaatamata oma lihtsale disainile on süütevõti väga oluline element, mis nõuab juhipoolset tähelepanu. Autot saab käivitada vaid siis, kui see komponent on heas töökorras. Kui teie võti on süütelukku kinni jäänud, kasutage meie nõuandeid.