Asendage Termostaat ise

Termostaat ise vahetamine – manuaalid ja videoõpetused

Abistavad juhised ja nõuanded Termostaat asendamiseks
Mark
Mudel
Autovaruosade kategooria
Kahjuks pole teile huvipakkuvad manuaalid veel saadaval.
Palun täpsustage oma auto mudel ja täitke ära allpool olev vorm, määratledes milliseid manuaale soovite saada. Anname teile e-maili teel teada niipea, kui need valmis on. Kui teile pakuvad huvi mitmed manuaalid, palun andke meile kommentaarides teada.
Termostaat vahetamine: videoõpetused

Enim vaadatud autoremondi videoõpetused

  • Vaadake kuidas probleemi lahendada oma autoga: videojuhend
    Kuidas vahetada termostaat OPEL VECTRA C | Autodoc
  • Vaadake kuidas probleemi lahendada oma autoga: videojuhend
    Kuidas vahetada hoova tugikronstein BMW 3 E46 | Autodoc

Korduma kippuvad küsimused termostaadi vahetamise kohta

Mis viitab termostaadi rikkele?

Kui termostaat on rikkes, võib mootor soojeneda töötemperatuurini väga aeglaselt või vastupidi - kiirelt üle kuumeneda. Auto kiirenduse ajal võib mootori temperatuur järsult langeda ning sama kiiresti tõusta, kui auto seisab. Küttekeha tõhusus väheneb. Termostaadi rikkele viitab samuti alumise radiaatori toru temperatuur: kui see läheb koheselt peale mootori käivitamist soojaks, tähendab see seda, et komponendi ventiil on lahti. Teisest küljest osutab aga külm toru mootori töötemperatuuril sellele, et, et ventiil on kinni kiilunud.

Kas ma võin kasutada rikkis termostaadiga autot?

Ei või. Termostaat peab olema töökorras, sest et sellest sõltub otseselt jahutussüsteemi töö. Kui ventiil on pidevalt lahti, siis antifriis voolab läbi suure jahutusringi, mis omakorda suurendab oluliselt mootori soojenemise aega. See kiirendab mootori kulumist ning suurendab määrdesüsteemile avaldatavat koormust. Kui aga termostaadi ventiil on kogu aeg kinni, siis ei pääse jahutusvedelik radiaatorist läbi ega saa seda jahutada, mis põhjustab mootori ülekuumenemist.

Kuidas ma kinnitan kinni kiilunud termostaadi ventiili?

Kui teie auto ülevaatuse käigus avastatakse kinni kiilunud termostaadi ventiil, tähendab see seda, et komponent on katki. Ainus võimalus probleemi lahendamiseks on termostaadi välja vahetamine.