Asendage Piduriklotside komplekt ise

Piduriklotside komplekt ise vahetamine – manuaalid ja videoõpetused

Abistavad juhised ja nõuanded Piduriklotside komplekt asendamiseks
Mark
Mudel
Autovaruosade kategooria
Piduriklotside komplekt vahetamine: videoõpetused

Enim vaadatud autoremondi videoõpetused

  • Vaadake kuidas probleemi lahendada oma autoga: videojuhend
    Kuidas vahetada tagumiste pidurite trumlid OPEL CORSA B [ÕPETUS]
  • Vaadake kuidas probleemi lahendada oma autoga: videojuhend
    Kuidas vahetada Piduriklotside komplekt mudelil RENAULT THALIA I (LB0/1/2_) [VIDEO-ÕPETUS]

Piduriklotside komplekt: levinud küsimused väljavahetamise kohta

Millal tuleks trummelpiduriklotsid välja vahetada?

Antud komponentide kasutusiga kestab keskmiselt 60 000 km või enam. Halbade sõitmisharjumustega võib seda siiski vähendada. Näiteks käsipiduri ebatäielik lahti laskmine põhjustab klotside hõõrdumist vastu trumleid ja kiiret kulumist.

Trummelpiduriklotside seisukorra jälgimiseks tuleb kasutada trumli alusplaadil olevat spetsiaalset inspektsiooniava. Hõõrdkatte paksust on võimalik hinnata kui tõstate auto üles. Kui komponentide mõõtmed jõuavad tootja poolt tavaliselt välja toodud miinimumpiirini, tuleb komponendid välja vahetada. Muud kulumisele viitavad märgid on piduripedaali vibratsioon, suurenenud pidurdusteekond ning auto libisemine pidurdamise ajal.

Milline on trummelpiduriklotside minimaalne lubatud paksus?

Komponentide hõõrdkatte minimaalne lubatud paksus on välja toodud auto kasutusjuhendis. Tavaliselt on selleks väärtuseks 1,5–2 mm. Kui teil on palju mugavam voodri paksust mõõta koos alusega, siis ei tohiks see väärtus olla 5,0 mm väiksem. Praktika on näidanud, et ei ole soovitatav lasta pidurisüsteemi elementidel selleni jõuda.

Kas mul tuleb trummelpiduriklotse vahetada paarikaupa?

Spetsialistid soovitavad antud komponente vahetada komplektina teljel. Kui neid vahetada välja ainult ühel rattal, siis võib pidurdades stabiilsus väheneda. Selle töö käigus puhastage kõik süsteemi komponendid mustusest ning kontrollige, et pidurimehhanismid oleksid korralikult määritud. Kui vedrud on roostes, tuleb ka need välja vahetada. Kontrollige samuti, mis seisukorras on rattasilindrid. Süsteemi sattuv õhk või pidurivedeliku leke vähendab isegi uute osade efektiivsust. Samuti tuleks kontrollida, et käsipidur oleks heas töökorras.