Mis on turvapadi? Kirjeldus ja tööpõhimõte

Mis on turvapadi? Kirjeldus ja tööpõhimõte

Turvapadi on sõiduki passiivse turvasüsteemi oluline osa. See on tugevast painduvast kangast kott, mis hädaolukorras paisub gaasiga kokku ja leevendab kokkupõrke mõju. 1987. aastal toodetud Porsche 944 oli esimene auto, mille standardvarustuses olid eesmised turvapadjad. Tänapäeval on nendega varustatud peaaegu kõik kaasaegsed sõidukid.

Kuidas need töötavad?

Põrkerauda, ​​salongi ja ustesse paigaldatud andurid tuvastavad kokkupõrke ajal löögi momendi ja jõu. Vastav signaal saadetakse ECU-le, kus elektriline impulss käivitab raketikütuse. See sütitab gaasigeneraatori, mis koosneb kaaliumnitraadist ja naatriumasiidist. Selle tulemusena toimub reaktsioon ja eraldub lämmastik, mis paneb turvapadja täituma 0,3 sekundiga. Turvapadi rakendatakse ainult siis, kui auto kiirus kokkupõrke ajal on vähemalt 20 km / h. Seda selleks, et vähendada vigastuste ohtu väiksemate liiklusõnnetuste korral.

ECU-d saab programmeerida erinevate turvapadja käivitavate algoritmidega. Arvesse võetakse sõiduki kiirust ja aeglustust, samuti kaassõitja kaalu ja asendit. Näiteks ei pruugi süsteem aktiveeruda, kui turvavöö pole kinnitatud. Lisaks saab selle välja lülitada lastetooli transportimisel esiistmel.

Turvapadja tüübid

  1. Esiosa: need on paigaldatud juhi rooli keskele ja eessõitja armatuurlauale.
  2. Külg: need turvapadjad on paigaldatud esiistmete tagaküljele. Need kaitsevad rinda, kõhtu ja vaagna nii eest kui küljelt.
  3. Kardin: need on paigaldatud salongi katusesse või keskmiste sammaste vahele. Need hoiavad ära peavigastusi.
  4. Keskne: need turvapadjad asuvad juhi ja kõrvalistuja vahel.
  5. Põlv: need asuvad rooli ja kindalaeka alt. Seda tüüpi leidub enamasti luksusautodes.
  6. Jalakäija: need on paigaldatud auto kere ette ja minimeerivad jalakäijaga kokkupõrke korral vigastusi.
[Total: 0   Average: 0/5]

Kommenteeri

Your email address will not be published. Required fields are marked *